Cvičenie doma pri veľkej obezite

24. apr 2024

Ahojte mám 35 rokov, 162 cm a vážim 97 kg, nosím oblečenie 2XL niektoré strihy 3XL. Chcem schudnúť. Ako začať cvičiť? Stravu mám nastavenú cez kalorické tabuľky ideme do toho s dvomi kolegyňami spolu. Chcem sa spýtať či je možné takúto obezitu riešiť aj s lekárkou že by mi dala výmenný lístok k dietologovi ? Prípadne som aj za nejaké tabletky ale len od lekára. Ďakujem ❤️

a_alexandra_a
24. apr 2024

Tabletky určite nie, je to svinstvo. Skôr by som sa spojila s nejakým trénerom, ktorý ti nastaví plán na cvičenie a hlavne, naučí ťa SPRÁVNE cvičiť, aby si sa nezhumpľovala

dadis
24. apr 2024

Ano, pokojne treba skusit obezitologicku ambulanciu. Cvicenie - chodza (>5km denne rychlej chodze), alebo bicykel (>20km denne). Doma mozes cvicit - ale pri takej vahe je lepsie si zaplatit trenera - pretoze dobre prevedenie najcastejsich cvikov nie kazdy ovlada- drepov, vypadov, planku, brusakov - mozes si viac poskodit. A drzim palce ❤️

mima595
24. apr 2024

ja mam 162cm, 48 rokov a pred 3 mesiacmi 99 kg..teraz o 9 kg menej - kalorické tabulky a strava su fajn, ale chce to cas, kym to budes vedieť používat. Odporučila by som cvicenie, napr. ANIMA štúdio teraz začala program na chudnutie pre ženy s vahou cez 90 kg...resp. začať Pilatesom, a postupne pod jej dohladom pridavat iné cvičenie - ale hlavne pridať chodzu...každodennú - tá veľa spraví...

mima595
24. apr 2024

Prepáč, som si neuvedomila, že nie som v téme Prešov...tá Anima asi nebude aktuálna pre teba...

macekovam
24. apr 2024

@dadis drepy a vypady su najlahsou cestou ako s takou vahou dostat na PN🙂a odpalit si kolena.. aj ked mas trenera..

dadis
24. apr 2024

@macekovam Preto pisem, nech oslovi trenera, nech jej da cviky, ktore moze. A podla mna, dobre prevedeny drep kolenu urcite neublizi ani pri 100kg. Ved bezne ludia drepuju s velkymi vahami (ze spolu s vahou maju +100kg)..to by mali vsetci znicene kolena

luccija
24. apr 2024

Samozrejme, že Ti obvodný odporučí obezitologa ani neváhaj.Ked troška schudnes začneš cvičiť zatiaľ aspoň prechádzky, plávanie.

macekovam
24. apr 2024

@dadis trenovane vazy sa spravaju inak ako u zaciatocnika..

dadis
24. apr 2024

@macekovam Ok, to je mozne. Hadam trener bude vediet poradit..ale zase naopak - kombinacia siloveho a aerobneho cvicenia je pre chudnutie najidealnejsia..cize bez zakladnych silovych cviceni neschudne efektivne

saxana000
24. apr 2024

Musis zacat pozvolne telo.si.musi zvyknut na pohyb ide pekne pocasie tak mas vyhodu.idealne zacat dlhou chodzou postupne pridat rychlost bicykel korcule plavanie.ked pojde par kil dolu mozes zacat zatazovat cielene urcite svalove partie drepovat brusakovat posilovat chrbat a ruky k toku pridat aj nejake kardio na kondicku vupotenie skakacky trampolinky zumba aby si nerobila len to iste dokola.
A hlavne strava samozrejme.drzim palce..

missviolet
24. apr 2024

@dadis preco? ja som schudla 43kg len chodzou a turistikou. velky prijem bielkovin v deficite a zachovala som si svalovu hmotu, mam ju od odbornikov hodnotenu nadpriemerne doteraz... pri vysokych vahach boli cloveka aj chodit po schodoch, ak by som drelovala, hoc aj so spravnou technikou, tak sa na druhy deb nepostavim... kolena mi praskajú riadne doteraz a to mam uz normalne BMI... ja za seba som zastancom najprv zhodit tu najhorsiu vahu, odlahcit tak klby a potom silovo cvicit, ale tak je to na kazdeho rozhodnuti... ak to cloveka neboli, tak super. ja za seba viem, ze by som cele chudnutie vzdala, ak by som sla cez bolest....

ssimusska
24. apr 2024

Ahoj, hlavne treba začať opatrno. Máš tabuľky nadstavené dobre, aby si nejedla málo kcal. Na začiatok ti odporúčam prechádzky, alebo nájsť osobného trénera. On by si všetko povysvetľoval a nadstavil ti tréningový plán podľa tvojej práce, času. Tabletky určite nie, jediný spôsob je kalorický deficit + vyšší príjem bielkovín.

tanyan
24. apr 2024

Na začiatok by bol možno fajn napríklad beh na mieste - iba dvíhaš päty na striedačku. Vyzerá to jednoducho, ale aj pri tom sa dá zahriať.

evelyn246246
24. apr 2024

.. pri takej vahe, odporucam na zaciatok len prechadzky...kolko zvladnes ... gro je strava a velka trpezlivost...

dadis
24. apr 2024

@missviolet Su na to vyskumy, ja osobnu skusenost nemam.

mima595
24. apr 2024

Ja som pri tej váhe začala takto: úplne som vynechala hocijaké sladkosti, keksy..sladké nápoje, alkohol. Veľa piť..alebo viac teda..čistú vodu, resp.caje. Keďže ľúbim pečivo, toho sa snažím vyvarovať večer. Ráno si dávam. Jem veľa zeleniny. Donútila som sa jesť aj ráno vločky🙂), postupne som si našla kombináciu, ktorá mi chutí....šport: chôdza, každý deň aspoň 10000 krokov, snažím sa chodiť z práce domov peši, to je 3,6 km. Sem tam plávanie. Tou chodzou aj schudnes, aj spevnia nohy + vazivo v nich. K tomu bicykel, mám našťastie spinningovy doma, ale veľmi sa mi osvedčil pilates..u cvičiteľka. Celý mesiac 2*týždne a potom postupne som si uz pridávala ďalšie cviky.

autor
24. apr 2024

@mima595 super a koľko si zhodila a za aký čas ? Ja pečivo práveže nejem, ráno si robievam ovsené vločky zmiešané s cottage alebo placka z vločiek a cukety alebo iba tak do jogurtu. Obed väčšinou kuracie mäso a vlastne jem všetko ale vážim to a zapisujem do kalorickuch tabuliek

mima595
24. apr 2024

No ja som som začala 1.1.2024 a doteraz som dala dole 9kg. Ale ja mám 49 rokov, + dlhodobá liečba štítnej žľazy na L-thyroxine. Ale keď som pred 12 rokmi schudla 17 kg, tak som to robila tiež zhruba takto, aby bol mesačný úbytok cca 2 kg....mne to takto vyhovuje, rada chodím peso, tak sa snažím den vyskladať tak, aby som mohla každý deň ísť pešo + cez víkend bicykel..
Atď...teraz aj cvičím doma, aj kardio, aj s činkami...cítim sa oveľa lepšie a to mám momentálne 89 kg..takže tiež veľa, ale tento môj systém je pre mňa udržateľný aj dlhodobo.

autor
24. apr 2024

@mima595 tak ti veľmi držím palce ❤️ na štítnu žľazu idem aj ja, som objednaná. Tam ak niečo vyskočí zle tak to ovplyvňuje chudnutie?

mima595
24. apr 2024

Tak znížená činnosť SZ spôsobuje priberanie ...

mima595
24. apr 2024

Ja si jedlo nevážim, keď som schudla pred tými 12 rokmi, tak som sa zhruba vrátila ku kombináciami, co vtedy fungovali...snažím sa dodržať pomer bielkoviny, tuky, sacharidy..ale to skôr od oka. Viem, že mám rezervy v jedle, tam by som to vedela okresať, ale zatiaľ to najhradzam zvýšeným cvičením...napr. 2*3.5 km denne..atď...

luccija
24. apr 2024

Kľudne si grahamovy rohlik či ražný chlieb ten mokry v sáčku v Lidli kupujem na raňajky daj