Cvičenie a postava hneď po pôrode

15. mar 2022

Ahojte, sú tu nejaké mamičky ktoré cvičili počas celého tehotenstva a po pôrode mali hneď postavu ako pred pôrodom? Som v 4 mesiaci a cvičím pravidelne ale veľmi sa bojím že mi ostane veľa ovisnutej kože. Ďakujem

babovka2321
15. mar 2022

Pribrala som takmer 20 kil a ziadna ovisnuta koza mi neostala. To by si musela morbidne pribrat, klud... telo sa sa do poriadku, ked to s priberamim neprezenies. Skor by som sa obavala strii 😅 a ked chces vidiet, ako vyzera po porode cviciaca zena, pozri si na insta fitnessku timeu trajtelovu, rodila asi pred pol rokom

autor
15. mar 2022

@babovka2321 ja som pribrala zatiaľ kilo a plánujem Max 10, aj doktor povedal že ja som chudá tak že by mi viac neodporúčal aby som nemala problémi s chrbticou takže morbídne pribratie nehrozí, len tej ovisnutej kože na bruchu sa veľmi desím

anjelicek26
15. mar 2022

Trosku uber s vlastnych narokov, pravidelne cvicit vobec nemusis a je vela cvikov, ktore by tehotna robit nemala, prosim porad sa s trenerom, co vie, co robi... postavu "hned" po porode ako predtym samozrejme mat nebudes, vahu ano, ale maternica a koza a svaly roztiahnute sa potrebuju stiahnut, to sa pocas sestnedelia stiahne krasne a zvysok potom docvicis...teraz to fakt nesil... a to, ci ti ostane/neostane ovisnuta koza, to uz je o elasticite koze... my mame styri deti a nevisi nic... Rovnako kontrolovat priberanie uvidis sama ako to pojde, jasne prejedat sa a jest za dvoch nie, ale zasa sa obmedzovat uplne lebo rucicka uz ukazuje taku ci onaku vahu, to prosim nerob...

pallacinka29
15. mar 2022

to "je" síce pekné, že Ty "plánuješ", našťastie/žiaľ sa to naplánovať nedá... ak zistíš, že napr. v 7. mesiaci budeš mať plus 10 kíl, tak čo budeš robiť najbližšie dva? Prestaneš jesť?

autor
15. mar 2022

@anjelicek26 z dvíhanie ťažkých váh sme už ubrali ale cviky na brucho cvičím zatiaľ ako predtým lebo zatiaľ ma brucho neobmedzuje a aj celkovo mám na to ešte energiu

justsz
15. mar 2022

Ja som mala pred tehotenstvom 52 kg a v deň porodu 74.. malicky mal 4 kg, prenasala som, naliala som sa vodou... Domov z nemocnice som šla asi ako 60kg uz.. jedine strie mi ostali, lebo maly bol naozaj veliky.. chov gravid jogu, a bud v klude 🙂 telo sa s tým samo vysporiada

anjelicek26
15. mar 2022

Na co cvici tehotna prosim ta cviky na brucho? Nechapem ale ok... davaj si pozor, nech sa niekde nezranis alebo si nejako neublizis. ja som sla do tehu 46-48 kil a rodila vzdy 57-58 kil takze tazka pohoda, aj to bolo vahovo dva tyzdne po porode prec... po zotaveni cvicit... nepotrebujes teraz mat katalogovu postavu, si tehotna..tam je to brusko krasne...

monika_mt
15. mar 2022

Juj, dajte si teraz trochu pohov od nejakych velkych cviceni, zvlast urcite by som neodporucala cvicit na brucho. Ziadna ovisnuta koza nehrozi, to maju ozaj len zeny ktore boli tucne aj pred otehotnenim.

autor
15. mar 2022

@anjelicek26 ja už som tak za tie roky zvyknutá a neviem si predstaviť že by som teraz nejakú časť tela musela vynechávať 😁 keď už ma to bude obmedzovať tak síce ťažko ale vtedy prestanem

daja0760
15. mar 2022

Nepreháňaj to a pre Tvoje dobro si zmeň nastavenia v hlave. Si na začiatku tehotenstva, ešte nevieš, čo ti prinesie. Stále budeš krásna, aj keď možno tehotenstvo zanechá na Tebe stopy. Hlavne ho dotiahni do šťastného konca a maj zdravé bábätko.
A prajem Ti, aby si bola zdravá, sťastná a pre seba krasna, aj keď priberies viac ako 10 kg, aj ked sa Ti objavia strije a aj keď Tvoje telo nebude vyzerať ako pred pôrodom. Lebo mať bábätko za to stoji😘😘

ajka0207
15. mar 2022

Konzultovala si to cvičenie s odborníkmi? Ono to nie je vynechávanie nejakej časti ale tehotná musí cvičiť s ohľadom na rozpinajuce svaly. Zbytočne si privodis komplikácie typu diastaza ak toto podcenis.

lopuch22
15. mar 2022

Nikto nemá hneď po pôrode postavu ako predtým.Je to nereálne.6tonedelie,musíš sa zahojiť a všetko okolo toho,ak si mala pred tehotenstvom pás 60cm,týždeň po pôrode je nonsens mať znova tých 60cm.Ja som po 3 potratoch a 3 pôrodoch,40rokov,kožu už mám mierne ochabnutu okolo pupka,cvičím už 25 rokov.Kozu bohužiaľ neovplyvnís nech by si mala neviem aký prísny režim,genetika,vek robia svoje.Avsak každý mi vraví,že vyzerám lepšie ako pred deťmi.Neries teraz veci čo ti možno za pol roka budú ukradnuté-aj by asi mali byť.Tiez si na seba potrpim,ale minimálne pol roka po pôrode som si užívala dieťa,kojenie,leňošenie,ani nebudeš mať energiu cvičiť ako predtým.Budes rada keď sa vyspis a najes.

ajka0207
15. mar 2022

A inak by ma zaujímalo čo spraví doktor ak sa zalejes vodou a priberies 20 kil? To sa totiž bežné stáva a ženy idú z pôrodnice s pôvodnou váhou.

nafka0483
15. mar 2022

Nevies ako to bude, tazko take nieco planovat 😂
Ja som necvicila, na zaciatku som schudla kedze mi byvalo zle, pribrala som malo, den po porode ziadne brucho, ziadna ovisnuta koza a ani jedna stria. Ja som naopak ratala ze to vsetko bude a bude dost casu potom neskor to zhodit a spevnit. Podstatne je ze babo a ja sme obe zdrave a v poriadku.

alexandra2010
15. mar 2022

cvicila som cely cas pri obidvoch. Lahky beh (som bezkyna) do 5. mes. potom cvicenie pre tehotne, odskusane videa, na youtube. Ostalo mi ca. 5 kg po porodoch. Na stravu som davala vzdy pozor.

simona92101
15. mar 2022

Pozri si na Fitshaker cvicenia pre tehotne,precvicuje tam super pani,aktualne tehotna,vzdy dava rozne varianty cvikov podla roznych tyzdnov gravidity a predispozicie tehotnej.ja som cvicila s nou od zaciatku,ale bohuzial prisli silne nevolnosti,krvacanie a cvicenie som nateraz musela vynechat,som rada ze sa vladzem najest.pri prvom tehotenstve som vela zvracala,pribrala som 8 kg,a aj to mi zo zaciatku lekar nadaval aby som zacala priberat lebo babatko bude podvyzivene.cca v 6m som zacala po troche priberat,v 9m som pribrala skoro 5kg,ale to som vacsinu casu krochnila na gauci lebo kvoli hrozbe predcasneho porodu som nevladala ani chodit ako mi dcerka tlacila dolu. Cize planovat mozes,ale nevies co vsetko sa este udeje..

ildiko36
15. mar 2022

Pri prvom porode nič mi neostalo po porode som mala 49 kg ako aj pred tym, pri druhom porode ca 20 kg ostalo , a tretie uz ani nenapisem a nedaj bože schudnuť😣brucho vyzera ako pred pôrodom , mam diastazu , herniu pupka a herniu L3, L4a L5..niečo hrozne

nikasmile
15. mar 2022

Pri prvom som pribrala na konci tehu 25kg a pri druhom 15kg. Pri prvom som do roka bola na svojej váhe bez cvičenia a teraz uvidime ako to pôjde ale ide to dole. Nemyslím si, že to ovplyvníš...jedine obžieraním sa ok ale pohyb schvaľujem ak je všetko ok. V prvom rade si tehotná a rastie v tebe nový človek. Určite si stravu dopraj akúkoľvek a prv pozerám na bábätko v brušku a po pôrode. Veľa šťastiaaaa 💕

luciannka83
15. mar 2022

Cviky na brucho sa maju vynechavat hned od prveho trimestra, v druhom sa vyradzuju uz aj cviky na chrbte. Nerozumiem, naco to treba tak siliť. Nehovorim, ze necvicit, ale s rozumom.

autor
15. mar 2022

@simona92101 sledujem na instagrame veľa fitness účtov a aj zo začiatku tehotenstva som na 2 týždne prerušila cvičenia ale mala som málo energie a necítila som sa dobre tak som zase začala cvičiť tam mi tréner povedal že kým sa na to budem cítiť tak môžem pokračovať s tým že budeme uberať a po pár dňoch mi prešli aj nevoľnosti a zase som mala energiu lebo za tie 2 týždne by som stále iba spala

simona92101
15. mar 2022

Tak to je fajn,pokial trener kvituje tak hadam vie co robi 😉 drzim palce

kataka10
15. mar 2022

Preco by ti malo zostat vela koze? Jasne, necakaj, ze budes mat hned po porode uplne ploche brusko. Maternica potrebuje svoj cas, aby sa stiahla do povodnej velkosti. Ale ak sa pravidelne hybes a neprejedas, nemusis sa obavat. Skor si daj velky pozor na diastazu brusnych svalov. To je velky problem a tazko sa to naprava.

pavana46
15. mar 2022

Existujú aj prípady, kde ženy cvičili celé tehu/mali úzku panvu, museli ísť na cisársky a brušné svaly mali tak stiahnuté tým cvičením, že bol veľký problém, aby vôbec bábo vytiahli von. Hrozilo aj pridusenie. 🤷 Ale keď tréner vie, či robí

simsalabim
15. mar 2022

Mam svagrinu tenucku ako prutik - vzdy bola taka, malo jedla, zdravo, vela cvicila, behala, posilka... A akurat cez vikend sme sa smiali, ze v prvom tehu pribrala 26kg a v druhom 18kg 😂 darmo planovala a cvicila. No a potom to z nej nejako zislo dole aj same. Druhy porod mala komplikovany cisarsky rez, sili jej to na vaic krat, nehojilo sa, infekcia... ako-tak sa dala do poriadku az po niekolkych mesiacoch. Kila zmizli, ostala brusna diastaza. Takze clovek mieni, pan Boh meni...

zuzuliennka1
15. mar 2022

este sa moze stat aj to, ze nedajboze budes rodit akutnou sekciou. potom co?
teraz si este len v 4m, sustred sa teraz aktualne na to, ze si tehotna a ze v tebe rastie novy zivot, netreba to s nicim prehanat, ani nic prilis vopred planovat.
najdolezitejsie pre teba momentalne je donosit a porodit zdrave dieta

marcellka32
15. mar 2022

Bacha na diastazu

bella1988
15. mar 2022

Prosim,strasne by ma zaujimalo,ktory pricetny trener ti odobril cvicit brucho v tehotenstve?Ja mam 2 deti,pocas oboch tehotenstiev som aktivne cvicila,ale teda brucho nikdy...koledujes si o pruser,to mi povedala nielen gynekologicka,ale este 3 dalsi treneri

ja_mama
15. mar 2022

presne nieco podobne ako @pavana46 som chcela napisat.. tiez poznam nejednu zenu, ktora takto dopadla. Jedna teda zavodne plavala, takze tam slo naozaj o dlhodobe a vrcholove trenovanie. Ostatne vsak cvicili vo fitku povedzme rekreacne ale tiez sa dopracovali k tomu, ze kvoli brusnym svalom to proste prirodzene neslo a skoncilo to cisarskym..vsetkeho vela skodi, samozrejme pohyb je zdravy ale posilnovat v tehotenstve kvoli tomu aby som pribrala do 10kg sa mi zda chore...da sa to velmi pekne riesit stravou + lahke tehotenske cvicenie a prechadzky

autor
15. mar 2022

@kataka10 lebo v poslednom čase som tu videla veľa diskusií aj s fotkami kde si pýtali rady ako sa zbaviť ovisnutého brucha 😁 tak preto by som tomu rada predišla

ivanavin
15. mar 2022

O posilňovaní brucha by som sa okrem trénera pobavila aj s nejakým pôrodníkom. Ja nie som lekár, ale myslím že som čítala, že prešportované ženy môžu mať problém sa rozrodiť a aj potom porodiť. Jednoducho že tie spevnené svaly nechcú tak dobre spolupracovať a "pustiť" bábo von. Nepostupujuce pôrody končia sekciou a to je na "dávanie sa dokopy" potom podstatne zložitejšie. Ono by to chcelo skôr nejakú tehotenskú fyzioterapeutku, ktora bude vedieť povedať čo je prínosne a čo škodlivé pre tehotenstvo a pôrod, oveľa lepšie než nejaký tréner z fitka. Inak v šestonedelí by sa fakt cvičiť brucho nemalo, tam hrozia potom rôzne problémy, ktoré sa môžu prejaviť aj až za pár rokov. Myslím, že ploché bruško dva týždne po pôrode za prolaps maternice fakt nestojí. Instagram je jedna vec a realita niečo celkom iné.