Čo sa stane, keď prestanem cvičiť?

daniela099
4. máj 2024

Ahojte, asi rok dozadu som začala intenzívnejšie cvičiť. Začala som dosť výrazne naberať na svaloch, hlavne na stehnách (už sa pomaly nezmestim do nohavíc). Toto nebolo mojim cieľom, chcela som mať pevné telo (brucho, nohy, zadok, ruky), ale nie tak výrazné svaly. Otázka znie, keď prestanem cvičiť alebo teda cvičenie dosť obmedzím, čo sa stane s tými svalmi? Nebude to vyzerať zle a nebude to tam "visieť"? Ďakujem

thirstymonk
4. máj 2024

@daniela099 jasne, ze bude. Neprestavaj a radsej zniz prijem bielkovin. Kolko bielkovin denne prijmas? Hormony mas ok?

fairyy
4. máj 2024

@daniela099 kedysi som profesionalne sportovala a tych svalov bolo vela ...uz desat rokov nie ...visiet nic nevisi..velmi zalezi podla mna od toho aku elasticitu ma.tvoja koza a resp o akom velkom objeme svalov sa tu bavime verim, ze nie si kulturista style.... samotne svaly ochabnu, ale nijako mi to nezdeformovalo telo

daniela099
autor
4. máj 2024

@thirstymonk príjem bielkovín si úplne nesledujem, ale mám vyváženú stravu. Ešte som zabudla dodať, že mám 167 cm a 48 kg.

thirstymonk
4. máj 2024

@daniela099 zavisi od toho, ze kto ju vyvazil 😑

koniarova
4. máj 2024

@daniela099 nič ti vedieť nebude, nestresuj. Tak trochu zvolni a preferujú jogu, alebo pilates.

daniela099
autor
4. máj 2024

@koniarova mňa trochu len vystresovalo to, že už neobleciem nohavice, ktoré som nosila pred rokom. Hmotnosť mám rovnakú, ale na niektorých častiach som dosť zhrubla a to sa mi prestáva páčiť, preto teraz hľadám riešenie.

babovka2321
4. máj 2024

@daniela099 neverim, ze pri tej vyske/vahe mas enormne svaly. Podla mna sa len nevies sama zhodnotit. Daj nam fotku bez hlavy, nech mozem trochu zavidiet a vyhovorit ti tvoje obavy :D

daniela099
autor
4. máj 2024

@babovka2321 nehovorím, že enormné, ale je to rozdiel oproti minulosti. To by som musela pridať aj fotku z minulosti, nebudem to sem dávať, prišla som sa len poradiť 🙂 ale ďakujem za upokojenie, že nemusím mať obavy

babovka2321
4. máj 2024

@daniela099 a aka velkost nohavic ti je tesna? Ja verim tomu, ze mas daleko od toho, ze by si sa mala obavat "velkych" stehien 🙂

daniela099
autor
4. máj 2024

@babovka2321 doteraz som nosila všetko oblečenie vo veľkosti XS. Ja sa tých veľkých stehien nebojím, len už nechcem viac naberať a zároveň sa bojím, že ak prestanem cvičiť, ako sa to prejaví a tam bola smerovana moja otázka 🙂

lindusss2016
4. máj 2024

@daniela099 nic ti visiet nebude, ak chces napis mi do spravy, som ucitelka jogy, ale venujem sa aj inym sportom.

syslik81
4. máj 2024

pises e nechces prestat uplne... tak zvolni na cvikoch dolnej partie .. svic nadalej ale pomenej a s mensou vahou .. daj si upravit stravu a hotovo..ziadna veda to nieje .. alebo len zmens strih nohavic.. pri vyske a vahe je to naozaj minimalny narast a proste si neni lambrava ale pevna- to je zaklad cvicenia

daniela099
autor
4. máj 2024

@syslik81 ďakujem za rady 😉

thirstymonk
4. máj 2024

Joga je sport? 😱

thoughtfulweirdo
4. máj 2024

@daniela099 Ahoj, nevedela by si mi poslať foto postavy do správy? Bez hlavy, stačí mi aktuálna. Pýtam sa, lebo mám menej cm, viac kg a pripadám si ako sparatko, tak by som chcela vidieť, ako na tebe tie svaly vyzerajú 🙂

aliaray1
4. máj 2024

@thirstymonk ano, skus konkretne power yogu, mnohi nedaju ani prvu celu lekciu (moj manzel). Je to uzasne na svaly, chrbticu, odblokovanie chrbta, dychanie a posilnenie brucha a panvoveho dna. Fakt super

mandzula
4. máj 2024

@thirstymonk keď môže byť športom šach, tak v jóge problém nevidím.🙂

salamistka
4. máj 2024

U mňa je to zas také, že tiež dosť cvičím, viac rokov silové tréningy a svaly takmer nevidieť, rozmýšľala som, že je to asi tým, že ja nie som vôbec chudá, teda že tuk mi prekrýva svaly 🤣 ďalšia možnosť je tá, že cvičím len 3x do týždňa, mala by som viac....autorka, na tvojom mieste by som prešla na pilates, jumping alebo podobné cviky, kde sa nenaberajú svaly, ale kondička ostane zachovaná a váha tiež.

dzt
4. máj 2024

Skús vyberat cviky zamerané na iné partie. Napríklad nie tie na stehna ale skôr tie na zadok…

elenajezova
4. máj 2024

@daniela099 wau... Ja mám 168 cm a 56,5 kg. Moja vysnená váha je 54 kg. 48 si neviem predstaviť. Dcérka má takú výšku ako ja. A o 10 kilov menej. Je štíhlučká. A nie a nie pribrať aspoň na 50 kilov.

hopsas
4. máj 2024

@daniela099 ja keď som začala cvičiť tak som.pribrala prave svaly to robili.a.ked.som.prestala tak svaly zmizli ale vidieť že som.cvicila.niekedy ..nevyzerá to zle práve naopak

sense
4. máj 2024

@daniela099 ak cvičíš s veľkými úvahami tak zníž váhu. Prvy rok na berieš najviac svalov pri silovom tréningu potom už nárast nie je taký razantný bez rôznych "suplementov"

thirstymonk
4. máj 2024

@aliaray1 prepac, ja som to nemyslel posmesne, ale vazne. Cely zivot som totiz v tom, ze joga.je dajaka meditacia, co ma nejaku spojitost s hinduizmom, ci cim. 🙂

lucia13022023
4. máj 2024

Záleží aký máš typ postavy. Ja mam problematickú partiu stehná, najťažšie sa mi z nich chudne, keď priberiem hneď ide tuk do nich. Ale aj sval. Čiže nemôžem cvičiť veľa cvikov na zadok, lebo mi z nich rastú aj stehná, a mne sa to veľmi nepáči. Cviky na zadok som zmenila kde vyslovene posilňujem len zadok a keď mám nohy, dám si len pilates. To mne vyriešilo problém a nohy mam len pekne toned nie svalnaté.

chodec15
4. máj 2024

Rast svalu odpoveda namahe a vyzive - dostatok bielkovin. Ked namaha zmizne a bielkovin bude menej, tak sa sval prisposobi a zmensi. Pozri sa na vaznov v koncentrakoch, alebo ked kulturisti zostarnu. Svaly, ako sa zvacsili cvicenim, tak bez namahy (cvicenia) a stravy sa zase zmensia. Visiet moze zostat iba prebytocna koza a pod nou tuk.

13uzivatelka11
4. máj 2024

@thirstymonk v podstate máš trocha aj ty pravdu, ale joga sú aj pohybové cvičenia a vedia to byť dosť náročné, ale prispieva to aj telu a aj duši 😊

januska12323
4. máj 2024

Fuha 48 kg som mala pri podobnej výške na strednej a žiadne svaly, neviem si predstaviť aké "veľké" stehná máš. Ja som v tom čase vyzerala ako vešiak na šaty.

1ryba
4. máj 2024

Ty máš podváhu. Mám 162 CM. Keď som mala 48 kg vyzerala som ako z koncentráku. Asi nevnímaš samu seba objektívne.

daniela099
autor
4. máj 2024

@januska12323 aj ja som mala 48 v 9. ročníku ZŠ a odvtedy sa to nezmenilo

aliaray1
4. máj 2024

@thirstymonk ja chapem, ja som to ani nebrala od teba v zlom. Moj muz je byvaly tanecnik, proste ale naklad to bol ze riadny, no nedal to. A neni to ziadna ducharina, ani sviecky atd. Proste cvicis vlastnou vahou a kvalitne ta vyzmyka a ten super pocit potom ....no uzasna vec