Chudne sa bicyklovaním?

ktochytavzite
2. máj 2024
h2
2. máj 2024

Keď bicykluješ namiesto raňajok, obeda a večere, tak určite. 😉

ktochytavzite
autor
2. máj 2024

Alebo ma clovek z bicyklovania len svaly a hrubsie stehna?Ja vhcem nieco na stehma.Behavam kazdy den tych 30' ale mam take mierne tempo,no zaval sa mi kazit beziaci pas a tak skusam stacionar len nebiem aky mam ocakavat vysledok.

ktochytavzite
autor
2. máj 2024

@h2 dakujem za radu,praveze taky cas nemam sport skor pompraci a to najedena uz

luciaruz
2. máj 2024

Ja som na stacionárnom isla pol roka kazdy druhy den trištvrte hodinu a nechudla som ani deko. A to som si sledovala tep aby som nesla uz na svaly. Takže som frustrovana🤷🏻‍♀️

szuchta
2. máj 2024

Podľa mňa áno. Ale treba poriadne makať a nie len sa ísť rekreačne povoziť.

h2
2. máj 2024

@ktochytavzite Bolo to s humorom, ale v podstate, ak po bicyklovaní (alebo pred) prijmeš viac kalórií, než si spálila, tak neschudneš. Určite je dobré mať pohyb, ale treba aj stravu prispôsobiť. Aby si bola v kalorickom deficite.

vanilkovazmrzka
2. máj 2024

Chudne sa v kalorickom deficite.

Takze ked budes 30 minut na pase alebo rotopede ale zadelis si 4000 kalorii na obed tak priberies.

ktochytavzite
autor
2. máj 2024

@h2 ja malo jem,cize to si strazim.

ktochytavzite
autor
2. máj 2024

@szuchta no ved davam si tempo ze sa aj sporim,tak mam estw veslovaci trenazer

la_dolce_vita
2. máj 2024

U mna nie, nechudne sa. Som vasniva bikerka plus spinning k tomu. Mam z toho akurat dobru kondicku a mozno pevnejsie nohy. Ale kazdy sme iny. Ved ti bikeri su vyslovene vychrtli..

ktochytavzite
autor
2. máj 2024

@luciaruz no to ti verim tu frustraciu,

vanilkovazmrzka
2. máj 2024

Este je dobre nastudovat si v akej tepovej frekvencii tvoje telo spaluje tuky a sledovat si to pocas aktivity.

ktochytavzite
autor
2. máj 2024

@vanilkovazmrzka to mam uz nastudovane ja nemam taky prijem stravujem sa dost doetne.

ktochytavzite
autor
2. máj 2024

@la_dolce_vita ok dakujem tak to budem musiet ten beziaci pas nahradit inak ako s bike.Mna ten stacionar ani nebavi.Skor v prirode alw na ro nemam tak casu.

vanilkovazmrzka
2. máj 2024

Tak potom neni dovod aby si nechudla, ked to mas vsetko odsledovane ;)

la_dolce_vita
2. máj 2024

@ktochytavzite s behom mam lepsie skusenosti, ale nebavi ma behat tak ako bike. Ale ked som mala doma spinner, tak nič, zbytocne zaberal miesto 🙂

ktochytavzite
autor
2. máj 2024

@vanilkovazmrzka tak som na rovnakej vahe uz dlhodobo nadvahu nemam skor som tohoa ale vadia mi stehna,chcela by som chude stehna,ako nepisem ze nerobim chyby a mozno robim vsetko zle.Ale nejem vela to ti pisem pravdu.Len ci bikim tie stehna skor nenaberu na objeme ako zostihlia.

la_dolce_vita
2. máj 2024

Este doplnim, ze je dobre striedat tie sportove aktivity.

ktochytavzite
autor
2. máj 2024

@la_dolce_vita no hej beh je taky nezazivny preto beham na pase a mam zapnuty tablet a lepsie mi to prejde ,aj hudba aj videa.No dakujem za tip,a trenazer veslarsky myslis ze je lepsie ako stacionar?

vanilkovazmrzka
2. máj 2024

@ktochytavzite lenze to tak nefunguje, ze ty si vyberies partiu z ktorej budes chudnut.

la_dolce_vita
2. máj 2024

@ktochytavzite s tym nemam skusenosti. Co ale robim pravidelne roky je trx, cvicenie s vlastnou vahou. To som videla aj vysledky na sebe. Ale bike ja zvladnem naozaj vela, aj kopce, vzdialenost, telo je zvyknute, cize ziadny efekt u mna ☹

chodec15
2. máj 2024

Akoze nie. Hod si do kalorickych jazdu na bicykli a vyjde ti pri 16km/h vydaj 280kcal (zalezi na vahe cyklistu). Len su tam primarne zatazovane stehna, tak sa to prejavi viac na silnejsich nohach, nez na spalenych kaloriach. Pri behu zabera cele telo, nakolko drzis rovnovahu, dychas, tak zaberaju nohy, ruky, brucho, chrbat,...
Plus upravit stravu, viac bielkovin a vytvorit kaloricky deficit na konci, aby aj s vydajom na bajku si bola pod svojim beznym metabolizmom. Lebo bajkovat 2 hodiny a dat si potom kofolu a pizzu nic neprinesie.

kiwi3
2. máj 2024

@la_dolce_vita len ti cestni vytrvalosti cyklisti, co maju tych 50-60 kil jednak idu aj 10 hodin denne a druhak pri tom maju specialnu stravu. prave preto, aby mali len svaly na nohach a nic navyse nemuseli tlacit do kopca

la_dolce_vita
2. máj 2024

@kiwi3 ano, to mas pravdu, to su uz ini borci.

diewcatqoo
2. máj 2024

Ale ano, da sa schudnut. Moj manzel bikuje takmer kazdy den a schudol dost. Teraz, ako sa oteplilo, tak uz chodi von po kopcoch, ale v zime celu zimu bikoval na cyklotrenazeri. Ale on dava take trasy, ze spali 1500kcal a viac, strazi si tep, strieda frekvencie - bicykel ma naparovany na appku a sam mu meni obtiaznost podla toho, ako narocna je trasa. Co sa tyka jedla, neobmedzuje sa nejako vyrazne, ale teda my doma jeme relativne zdravo.

ktochytavzite
autor
2. máj 2024

@vanilkovazmrzka ved viem a vidim ale predsa verim ze raz to dam

13uzivatelka11
2. máj 2024

Ved keď schudnúť primárne z nôh, pridaj párkrát do týždňa cviky na nohy.. Posilňovaním sa lepšie formuje postava ako len jedným druhom kardia.

modrykolibrik
2. máj 2024

Ja som jazdila od mladosti a bola som stihla. Jak som prestala dost som pribrala

zuzubb007
2. máj 2024

@luciaruz ale chudne, ja som schudla 4 kila z nízkej váhy a nohy som mala super tenké zrazu, ale ak viac prijmes tak neschudnes ani gram, a môžeš bicyklovať aj 6 hodin denne

thereisabear
2. máj 2024

Ak ješ zas príliš málo, aj vtedy sa nechudne. Podľa mňa skôr bude problém v strave ako v aktivite.