Ako schudnúť z brucha?

19. mar 2022

Ahojte. Čo pomôže na schudnutie brucha? Stravu mam upravenú, cvičím 4x do týždňa, volne dni mávam jogu alebo turistiku, denne spravím vyše 10000 krokov... Len neviem stále čo to bruško stále tam je taka ovysnutá tuková koža 🙈😃 aké dobre cviky sú na to? Vďaka.

zmrzlinka2021
19. mar 2022

Strava + silove cviky, cinky, proste vahy a pravdaze protak

sasitimi17
19. mar 2022

Na brucho len “nežrať”
Teda jesť ale vyvážene, pravidelne, zdravšie, vynechaj pojedanie blbostí hlavne večer pri telke
Ja som videla zmeny už po dvoch týždňoch ale aj cvičím pravidelne

bennn
19. mar 2022

Plank je vždy dobrý. A beh je na to najlepší no... to je celkové chudnutie... nie len z brucha... čistu vodu piť a behať. jesť ryby a kuracie prsia s ryžou... + nejaku zeleninu ovocie podla chuti. A určite tuky pojdu dole. Ryby neobsahuju takmer žiadny tuk, kuracie prsia minimum, ryža tiež minimum a naješ sa z toho a aj je to dobré. Čístáv voda nemá cukor, čiže zase dobré. Treba na nejakú športovú aktivitu sa prihlásiť. A pravidelne chodiť.

lucinka1988
19. mar 2022

@sasitimi17 súhlasím, na brucho zaberá hlavne strava, obmedziť ju!!!A ak je nejaká ovisnutá koža, tá sa len tak nestratí, to potom smer nejaká klinika...Ja som mala teraz po druhom pôrode ešte 3kg navyše, obmedzila som stravu s brucho konečne v pôvodnom stave-na nerozoznanie, ako pred deťmi...ale ono aj genetika a stavba tela robí veľmi veľa

mala_zabka
19. mar 2022

@sasitimi17 to mi príde ako totál kravina, bez urážky, vážne to myslím 😁 ja mám napr. typ postavy jablko, aj s 50 kg na 165 cm (pravidelné fitko, žiadne sladké) som mala brucho jak v 5.-6. mesiaci, inak štíhla, nohy krásne, zadok teda žiaden, ale brucho... To sa mi nepodarilo oploštiť nikdy a obávam sa, že po 2 deťoch už to je čistá utopia 🤷 ak mi na to dá niekto lepší tip ako "nežer", čo u mňa fakt nefungovalo, budem rada 😅

chocolatte1
19. mar 2022

@zmrzlinka2021 brucho je 90% o strave. Silové cviky nepomôžu, keďže sval bude, ale bude zaliaty tukom. Protak prepáč, ale totálna sprostosť.
Tuk cielene z jedného miesta sa schudnúť neda a ako vieme vo všeobecnosti tuk stratíme jedine kardiom. Silové cvičenie = budovanie svalstva

lucia147852
19. mar 2022

@mala_zabka ja tiež tak, 168cm a pri 50kg som vždy mala nejaké to brucho. Ale je pravda, že strava robí veľa pri chudnutí z brucha. Ale som typ, čo nikdy nebude mat super ploche brucho

54tinka54
19. mar 2022

Ja keď som držala protikvasinkovú diétu, tak som si všimla že som mala po nejakom mesiaci viditeľne plochejšie brucho… tak skús, ale naozaj biele pečivo vyraď úplne (ja som si kupovala celozrnný chlieb) a aj celozrnné cestoviny namiesto klasických.. takisto nie klasická biela ale naturálna ryža.. no a sladkosti a všetko kde je rafinovaný cukor úplne preč.. podľa mňa uvidis efekt

evinarat
19. mar 2022

Ahoj na fcb je stránka ZDRAVÁ MAMINKA tak taký dvaja Česi ukazujú cviky ako na bruško po pôrodoch a ako sa zbaviť tuku 😉
Ja som niečo z toho skúšala, pomohlo. Nie som v100 % ako som chcela byť, ale moja chyba 1 ja som stále hladná 🤣
Držím palce ✊

ildiko36
19. mar 2022

Ked si už rodila a brucho máš ovysnute, môžeš mať diastazu a na to nie su dobre normalne cviky lebo ešte prihoršis.Treba Sm system cvičiť čo neni lacná záležitoť a treba sa naučiť aspon tych 12 základných cvičeny a potom môžeš dalej.Tiež sa s tym trápím, lebo mam problemy s chrbticou a nedaju sa mi tie cviky robyt lebo mam úkrutne bolesti , ja ma herniu chrbtice L3,4a 5., Diastazu brucha a herniu pupka

sasitimi17
19. mar 2022

@mala_zabka tak asi to total kravina nieje keď ja som takto schudla a vyformovala si brucho 😀 veď je to aj logické keď upravis stravu a začneš sa viac hýbať tak jasne že schudnes
Či čo si predstavuješ že budeš sa napchávať a schudnes pozeraním na cvičenia ? 🤣
Ty total kravina..

tehulka2011
19. mar 2022

Kocky a co tak liposukcia brucha? Vyhody/nevyhody?

mala_zabka
19. mar 2022

@sasitimi17 pozerám, že tu je niekto príjemný asi ako hemoroidy 😂 nauč sa čítať troška s porozumením, očividne ti to nejde keď zo seba vytreskneš takúto kravinu v reakcii na to, čo som napísala 😉

sasitimi17
19. mar 2022

@mala_zabka veď ale za to že tebe to nefunguje, tak to neznamená že je to kravina 🤭

mala_zabka
19. mar 2022

@sasitimi17 nie, ty si sa vyjadrila približne tak, že mojou predstavou chudnutia z brucha je žrať a čumeť pri tom na YouTube. A ja len márne hľadám, kde si to v tom texte vyčítala 🤷 písala som za seba ako niekto, komu sa všetko ukladá výhradne do brucha. To, aké to je frustrujúce a ako ťažko sa s tým niečo robí dokáže ale naplno chápať asi iba niekto, kto to má rovnako = na kom je doslova vidieť pomaly každý gram, lebo mu to brucho zase o kúsok vystúpi dopredu zatiaľ čo inde na tele pomaly môžu trčať kosti 🤷
Edit - dôležitosť stravovania pri redukcii hmotnosti absolútne nikde nepopieram

autor
20. mar 2022

Som po 2 pôrodoch už po prvom to nebolo ružové, keď mi ostalo obrovské strie, po druhom našťastie žiadne nepribudlo ale všetko mi ostalo.. Zatiaľ som dala dole 5kg.. Z bruška 5cm.za 2,5 mesiaca, len to bruško mam niekedy tak nafúknuté a vadí to co ovísa dole 🤣 a ja sa strašne za to hanbím, z jedálnička som vyradila zle tuky a nahradila tými zdravšími.. No musím len vydržať predsa sú to iba 2,5m a nemôžem to unahalit. Vedxcvicievam 4x do týždňa cardio hiit potom mam aj cviky kde sa zameriavam bud na bruško ruky nohy chrbát prsia... Cvičím aj jogu... Ešte tu niekto spomínal pilates a to teda nepoznám co sú za cviky idem si to pozrieť.. Ďakujem všetkým za radu.