Ako schudnúť?

kristina39
11. nov 2012

ahojte babule...chcela by som sa vas opytat a hlave tych ktore uspesne schudli ako to urobili..chcela by som nejaku nezlozitu dietu kde nemusim nic zvlast vyvarat a tak...asi viem ze jest menej a castejsie je asi najlepsie ale na mna to akosi nezabera...momentalne kojim takze tabletky nemozem a ani neviem ci by som ich uzivala ale moc by som chcela schudnut...tak ak mate niektora dobru radu ako rychlo a aj ked nie asi lahko schudnut budem velmi rada ak mi poradite 🙂 🙂 🙂

junovka
11. nov 2012

@kristina39 pokial kojis, tak diety neries, nakolko tym by si len ochudobnila vlastne dieta o urcite vyzivne latky......ale ked skoncis kojenie, tak skus Kavovu dietku....u mna zabrala 😉

junovka
11. nov 2012

@kristina39 inak si len mesiac po porode a uz by si chcela mat postavicku ako pred tehu??? 🙂 Tak to sipockas...niekde som pocula, ze vraj aky dlhy cas si potrebovala na bratia kila na seba, taky dlhy cas budes potrebovat, aby si sa vratila do povodnej vahy.Cize , ked tehu trva 9 mesiacov, tak cca 9 mesiacov budes potrebovat na schudnutie do povodnej vahy 😉

bulinka27
11. nov 2012

Mne pomohlo stravovanie podla Norbiho, aj ked som hned po odrodeni mala taku vahu ako pred otehotnenim. Pribrala som len 11 kg, z toho maly mal 5 kg, 2 kilovu placenu a 2 litre plodovej vody :D no ale k tomu NOrbimu, riadis sa glykemickym inedxom potravin. zjednodusene - k masu ziadne zemiaky, knedle, ryza, cestoviny, ale salaty, dusena zelenina a pod. skus pozriet aj tu www.update.sk ma aj siet potravin s vyrobkami a ja som si davala vozit aj stravu. pekne som chudla, nebola som hladna. velka spokojnst z mojej strany. vlastne stale si sem tam objednam nieco od nich pod zub, ale casom som sa naucila aj sama, co a ako..... a samozrejme pohyb ;) drzim palce!

moniml
11. nov 2012

ahoj. Ja som zatiaľ len na začiatku - zatiaľ som zhodila len 5 kíl cca 1kg za týždeň. Ale mám z toho celého dobrý pocit a verím že tentokrát mi to vydrží. Skúšala som všeličo možné ale vždy to končilo tak, že som sa večer nažrala a mala som výčitky svedomia. Hlavne teraz po druhom tehotenstve ma dosť boleli kĺby a to už nie je sranda aby som v 33 nevládala. Bola som u svojej obvodnej lekárky a tá sa zhodou okolností venuje poradenstvu a tak sme začali. Dôležíté bolo pochopiť ako funguje telo, lebo nič čo má názov diéta nezaberá dlhodobo hlavne ak potrebuješ schudnúť 10-20 kg a nie nejakých 5. Musíš sa vtedy začať ináč stravovať. Ale nie vyvárať len zeleninku a vzdať sa všetkého čo ti chutí lebo to nikdy nevydržíš. Ja som začala tým že som vyradila biele pečivo a aj ten čierny chlieb a kupujeme len celozrnné. A jem veľa zeleniny ako prílohu a veľmi pomáha keď nahradíš večeru. Nejesť žiadne sacharidy na večer. Lebo ak si dáš len bielkoviny telo si počas noci berie energiu na opravné procesy z tukových zásob a keby si si dala sacharidy tak telo spaľuje tie. Je to veľmi laicky napísané ale až teraz som pochopila prečo sa mi podarilo schudnúť pred prvým tehotenstvom 15kg. Podľa mna skús si nájsť v okolí nejakú lekárku a tak je to najlepšie, lebo ťa niekto kontroluje a povie ti aj kde vlastne robíš chybu a pomaly ťa naučí sa lepšie stravovať. Veľmi je dobrá aj kniha od Bukovského Raz to zíde a Chudnutie v spánku. Tam je to dobre vysvetlené. No neviem či som mohla vymenovať tie knihy. V každom prípade ti želám veľa zdaru a nezabudni že pomaly ďalej zájdeš a platí to hlavne aj pri chudnutí. A ešte jedna rada neskúšaj tabletky ja som ich vyskúšala niekoľko a radšej som si mohla kúpiť kabelky, malo by vetší zmysel 🙂 🙂 🙂

moniml
11. nov 2012

@bulinka27 Kamarátka sa tak stravuje už 2 mesiace a neschudla ani kilo. Netreba sa zľaknúť ak to náhodou nezaberie, lebo na každého zaberá niečo iné.

karin1234
11. nov 2012

ahoj, ak kojiš tak este papaj vyvážene lebo ťa to môže ukrátiť o vitaminy, ja som nedržala diety pocas kojenia a začali mi dosť padať vlasy, mala som zničené nechty. tiez som chcela zhodiť kg po porode a mne sa to začalo dariť až ked som prestala s kojenim. slo to bez diet a to tak, ze som jedla každé 4 hodiny (mensie porcie), vylučila som sladké,ale sem-tam som si dala ale nie veľa, hlavne treba piť veľa tekutin, večer uz moc nejesť a hlavne vela sa hybať, ked sa ucil adam chodiť tak som mala pohybu až až, začala som chodiť na zumbu 2krat do tyzdna, ale myslim, že ako pohyb stačia aj prechádzky, doma upratovanie a tak 🙂 S dietami ja nemam dobre skusenosti- nikdy to nevydrzim a vsetky kg sa mi dvojnásobne vrátia. tak si skus zmeniť len zivotny styl na zdravsi a ono to pojde drzim palce 🙂

renka157
11. nov 2012

ahojte baby no ja som schudla 31 kg a nič som z jedalnička nevypustila akurat som len začala jesť každe 3 hodiny a verte že to funguje a nie je umenie (aspon u mna)schudnuť ale ja si neviem vahu udržať.chcem ešte k tomu ,že tych 31 kg som neschudla za 2 mesiace ale za 10 rokov a musi to byť v hlave letne grilovačky a vianočne kolačiky všetko som absolvovala a slaninu taktiež takže len pravidelne a malo.pa pa

erika71
11. nov 2012

ja som začala rozmýšľať nad tabletkami Slim-fit , ale asi ako tu píšete , nemaju význam. Ale keď ja sa neviem zrieknuť čokolády 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 som na nej závisláááááááá 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,

moniml
11. nov 2012

Jediný prípravok ktorý mi voľakedy zabral boli bio cla, ale chodila som 5krát týždenne do posilky a už som bola v chudnnutí rozbehnutá, lebo som ich skúšala aj po prvom pôrode a tam nezabrali vôbec. A ešte L carnitín ale taktiež len kombinácii s cvičením. Skúste vymeniť tú večeru za čisto bielkovinovú v kombinácii so zeleninou. Šalát s cotage cheesom a tekvicovým olejom, alebo so šunkou. Alebo kura naprírodno so šalátom. Uvidíte že takáto malá obmena a čo to urobí. Hlavné je netrízniť sa hladom, lebo keď ste hladný, telo prepína na núdzový režim a keď sa potom dostanete k jedlu tak namiesto toho aby to spálilo si povie, že radšej si to odloží na horšie časy. Keď som hladná dám si aj o 20.00 jeden biely jogurt alebo 1/2 litra kefíru, alebo 10 dg syra. A ak máte chuť na čokoládu, skúste ju nehrýzť ale nechať si kúsok rozpustiť v ústach, oklamete tým mozog že už dostalo niečo mňam a nebude si pýtať viac. Možno 🙂 🙂 🙂

peterlipa
7. dec 2013

Zdravim,
trpel som slusno nadvahou az do kym mi znamy neposlal stranku, http://ifarmacia.sk . Bol som skepticky ale aj tak som im napisal, odporucili mi Slim Fit a podarilo sa mi schudnut celkom slusne, samozrejme tabletky neschudnu za teba same. Treba nejake to kardio cvicenie a dodrzovat primeranu stravu. Netreba ziadnu dietu ! Treba jest menej a pravidelne. A vyvarovat sa mastnym jedlam. Odpovedali mi hned a este ma aj navigovali pri kupe v internetovej lekarni. Lebo som celkom pocitacovy antitalent 🙂.
Dufam ze som niekomu pomohol 🙂

evi32
8. dec 2013

vsetky tie veci co niektori pisete, ze cvicenie, primeranu stravu, pravidelne a menej jest...atd.... tak k tomu tie lieky fakt uz nepotrebujeme, naco?
nepaci sa mi, ako vyuzivaju ludske trapenie s kilami navyse, na svoj biznis s liekmi, to je slusne povedane nepekneee!!!

pukinka11
11. dec 2013

Ahojte babule, trošku Vám sem vtrhnem, ale chcem všetky povzbudiť v úsilí chudnúť, pretože mne sa to podarilo, teda nie úplne, ešte mi chýba 12 kg, ale už som schudla 35 No ale ja som chudla z veľkej váhy. Možno ma tu všetky vysmejete a poviete mi, čo je to za blbosť, že to tu už bolo, ale je to naozaj v zmene myslenia a určenia si motivácie. Vtedy Vám diétne obmedzenia, ktoré treba samozrejme dodržiavať neprídu divné a budete ich robiť s radosťou. Moju motiváciou bol môj chlap. Spoznala som úžasného perfektného športovca- hokejistu po mojom rozvode a samozrejme, že mu prekážalo, že mám takú nadváhu. Nedal mi to príkazom, to nie, len mi to tak naznačil, že som úžasná pekná baba a prečo mať telo obalené v tuku. Som sa nad tým zamyslela mne ako keby preplo a kilá začali miznúť. Samozrejme, že som vylúčila pečivo, sladkosti, koláče, chipsy, knedlu, jedla veľa ovocia, zeleniny, pila veľa vody a cvičila. Ale ja som videla na sebe tú zmenu každý deň a to ma hnalo ďalej, A chvály od druhých ani nevravím- pocit neskutočný.
Takže, moja rada je, dajte si cieľ, nech je akýkoľvek, nemusí to byť zrovna chlap, ale mne pomohol on a teraz, v konečnom dôsledku viem, že som to robila aj pre seba, lebo, keď si v obchode kupujem namiesto veľkosti 48-50, veľkosť 38-40 tak je to niečo fantastické a už si môžem vyberať.
Držím Vám palčeky 🙂 Keby niekto potreboval nejakú radu, kľudne napíšte. A zabudnite na tabletky, sú obyčajné placebo, ktoré nepomáha chudnúť, pretože chudnutie je v každej hlave 🙂

anicka2611
11. dec 2013

Ahojte, mam 15 mesačného syna,ked som otehotnela mala som 69 kg, počas tehotenstva som pribrala 21 kg-to bolo strašné. stale som si hovorila ze keď porodím hned idem chudnút. ale to sa nedalo,-bola som po cisárskom, takže som bola rada ze vladzem robit zakladne veci bez bolesti a k tomu sa starat o nového člena rodiny. Tak zo začiatku som to nejako neriesila. ale postupne som vynechavala pecivo ake kolvek. namiesto peciva jem suchare, vynecgala som sladkosti, a snazim sa vela jest zeleniny. po 15 mesiacoch mam sice73 kg, ale je to uz parada. Citim sa omnoho lepsie. Myslim si,ze drasticke diety, velmi vycerpavaju a aj tak sa kilecka navratia. Casom a s mensimi obmedzeniami to pojde dole.🙂

lenkamit
8. jan 2014

Ahojte, prosím vás o podrobnejší začiatočnícky návod ako začať s chudnutím. Mám 20 kg navyše a neviem ako mám začať. Mám malé polročné dieťatko, ktoré mi nedovolí odbehnúť si do mesta zacvičiť do posilňovne a tak som bezradná. PROSÍM o vaše overené rady týkajúce sa úpravy stravy aj režimu cvičenia. Hlavne či je cvičenie doma vhodné a aké.

lenkamit
8. jan 2014

@pukinka11 Páči sa mi tvoje nadšenie, ale napíš prosím viac o tvojom režime stravovania (čo ješ a čo nie). Aký máš športový režim a ktorému športu sa venuješ?

claudes
8. jan 2014

mam o 25kil menej...ja len nejake tipy mam pre vas: Zdoraznila by som, ze podla mna by sme mali najprv nejak zmenit nase stravovacie navyky, lebo niektore su viac skodlive ako zdraviu prospesne. Ja som napr. vymenila kr. cukor za zmes /Stevia-eritritol..odvtedy objednavam hromadne aj pre dalsie zienky v mojom okoli🙂/, kt nezvysi cukor v krvi, neobsahuje kalorie a ma 4x silnejiu chut(sladku)... a odporucam ryzu pouzivat hnedu alebo napr z muky ziadne biele!!!, ale celozrnne a aj to skor razne-najlepsie spaldove muky... a pouzivam rozne bylinky, korenia na zrychlenie metabolizmu(aj cvicenia maju takyto efekt!), spalenie tukov(stiplava paprika, pre kojacie matky napr medovka, skorica atd)... nejake cvicenia hoci aj len doma pred telkou, ja som cvicila napr pri uspavani deticiek-dvojiciek!!! denne 2-3krat na zaciatku, kedze boli naucení zaspat v postielke🙂 tak som im pritom spievala, basnicky recitovala aj cvicila...takze tolko som vam chcela napisat...treba si uvedomit, ze aj tie najmensie zmeny v stravovani do vasho zivota musia priniest neico pozitivne, postupne na to treba ist a s pevnou volou... mozno som vam malicko pomohla aj ja, aspon dufam...stale mam na com pracovat, ale vdaka vytrvalosti som moj -25kg vybojovala cca za rok a zdravo...bez toho, aby som nemohla jest-papala som veeela🙂 ale s rozumom(a hlavne veeela zeleniny) 🙂 tak vam zelam len a len pevnu volu 🙂

pukinka11
8. jan 2014

@lenkamit jem všetko okrem pečiva, sladkostí, chipsov a podobných vecí, nejem knedle. Dooobeda som na ovocí, obed kvázi normálny, malá porcia, ale bez knedle, na večeru niečo biekovinové ale len do 18,00. Raz tak za dva týždne jeden deň iba na ovocí, alebo zelenine- ja mám radšej ovocie. Čo sa týka pohybu, stacionárny bicykel 30 min denne plus také klasické cviky na brucho, nohy, zadok. Ak som na niečo zabudla, kľudne sa spýtaj. 🙂

satanka1
8. jan 2014

@lenkamit vyraď múku...úplne

doty1
8. jan 2014

@pukinka11 a keď ješ ovocie, tak ješ to čo je po ruke? Lebo ja mám v tom už totálny zmätok. Raz sa ovocie môže len ráno, potom aj večer, banány sú hrozba 🙂 , ....

inak obdivujem vás všetky, ja sa neviem dokopať. Môj problém je, že celý deň v pohode a večer keď malá zaspí a nastane v domácnosti "kľud", tak sa nejdem dožrať. Nie som napríklad vysadená na sladkosti, stačí mi cukor do kávy, ale v chlebe, v zemiakoch, ryži by som sa vedela utopiť 😖 hrôza

pukinka11
8. jan 2014

@doty1 no jem aj banány, tie mám ako obed v tom ovocnom dni 🙂 aj dva 🙂 večer sa snažím jablká, sem tam si ich postrúham aj s mrkvou 🙂 ale celkovo milujem všetko ovocie a v tom ovocnom dni to vyzerá asi takto ( je to len príklad, lebo podľa toho čo kúpim samozrejme) Raňajky: 2 pomaranče, Desiata: 1 jablko, Obed: banán, aj dva 🙂 Olovrant: Kiwi, Večera : Jablko s mrkvou. V lete keď bolo iné ovocie, tak som jedla aj celý deň jahody napríklad 🙂 slivky, proste všetko 🙂

gzzzl
8. jan 2014

Ahojte maminy, ktora ma zaujem ponukam e-booky - povodna cena 14,90. Celkom su 4 v PDF formate za 2,-
http://www.cojestpocviceni.sk/
Z fitka do kuchyne, alebo čo jest po cvičení a nepribrať - 68str.
Hriešne dobré a zdravé sladkosti 31 str
Zdravé fitness polievky 23str
Vianočné dezerty bez výčitiek 31 str
info v IP

claudes
23. feb 2015

Maminky, buduci pondelok posielam objednávku, môžete sa pridat, ak máte záujem🙂 Zmes Eritritol-Stevia (náhrada cukru) je vo väčšom, v 5kg balení. Kto ste mi dali vedieť, že máte záujem o spoločný nákup, prosím Vás, čo najskôr mi dajte vedieť, koľko by ste chceli. Kilo stoji kilo stojí 11,60(musela som to zvysit o 60centov) EUR +postovne. Nezabudnite, že dávkovanie je 1:4, čiže 1 kg tejto zmesi vydrží toľko ako 4 kg cukru. Táto zmes je oveľa zdravšia ako cukor, pretože nejde o rafinovaný cukor, nezvyšuje hladinu cukru v krvi, neobsahuje kalórie, nespôsobuje zubný kaz. Kto chce schudnúť, diabetici, kto ma candidu-to môže zaradiť do svojho jedálnička, ak ma chuť na niečo sladké zaroven aj zdrave. PS:Ďalej sa môžete pridať k objednávke kokosového oleja. 100%-ne prírodný, filtrovaný, bezfarebný, nepotrebuje chladenie, pod 25C stuhne, na varenie, na pecenie, na jedenie-1 liter stojí 5.5 EUR+postovne...sol hymalajska stoji 2,20e/kg, van.cukor kilo za 3,30e, kilo kakaa je 9,50e alebo lanova muka kilo za 3,30e, makova za 4,50e ...maju aj sodu bikarbonu, kokosovú múku alebo kypr.prášok vo vacsich kilovych baleniach...prajem prijemny den-K.

nelendelina
23. feb 2015

@junovka a to je aka dieta

lenka151515
23. feb 2015

@junovka ahoj..mozem wediet aka je to kawowa dieta?? welmi zaujimawe..nikdy som o takej diete nepocula 🙂

junovka
23. feb 2015

@lenka151515 vyssie som uviedla link

kapokapo
16. mar 2015

Ahojte dievcata, pozyvam vas do mojej novej skupinky:
Chudneme s KetoDiet - rýchlo, zaručene a bez veľkej námahy...
Budeme si vzajomne vymieniat skusensti, rady a podporovat sa pri spolocnom cieli 🙂 https://www.modrykonik.sk/group/7235/

margita32
10. jan 2016

Ahojte 🙂,

ja som to riesila a dost mi pomohla tato tabulka:
http://ifarmacia.sk/prehlad-produktov-na-chudnu...

Prehladne si mozete pozriet co vam najviac vyhovuje. Su tam tie najbeznejsie pripravky, ktore je moznost kupit bezpecne cez nejakeho slovenskeho dodavatela.

Snad som pomohla 🙂.

janka7511
7. mar 2016

Ahoj ja som skusila Vitabox a som spokojna. Schudla som aj napriek mojej lenivosti a nemusim varit.