Ako robiť drepy a výpady, keď ma bolia kolená?

9. nov 2020

Ahojte potrebujem radu.Ako robiť drepy a výpady keď ma pri tom veľmi bolia kolena?Celkovo ma bolia aj pri iných cvikoch,ale pri týchto najviac.Niesu niejake náhradné cviky alebo spôsob ich robiť šetrnejšie?Alebo tu bolesť pri cvičení,a potom celé dni mam vydržať? Ďakujem

0silvia0
9. nov 2020

Ja som tieto cviky prestala jednoducho robit a kolena setrim.

veronikazoja
9. nov 2020

cvičiť by si mala tak, aby ťa nič popri tom nebolelo (nemyslím tým nemať po cvičení svalovicu) ale skôr tak, že robiť daný cvik, tak ako mi momentálne "dovoľujú" svaly a neísť cez bolesť, len preto aby som ten cvik urobila tak ako ostatní, treba postupne a telo si zvykne a postupom času urobíš cvik
čo sa drepov týka, je nerobím také ako nás v škole učili ale podľa cvičení z jogy, na youtube určite nájdeš videá kde máš presne vysvetlené ako ich robiť, že nejdeš kolmo dolu ale akoby si si sadala na stoličku a tiež nie úplne dole ale len do tej pomyslenej stoličky, a je to oveľa lepšie chrbát a ani kolená z toho nebolia

3petka
9. nov 2020

Mna tiež na začiatku kolena strašne bolievali. Dávala som toľko cvikov kým som mohla a potom som robila iné a po čase kolena zosilneli a už vydržia viac

simsalabim
9. nov 2020

Ja rovnako ako @0silvia0. Ja mam specialne jedno koleno dokatovane po uraze na lyziach. Nahradila som ich klasickym squatom, pomaly sa spustim, vydrzim par sekund a naspat. Alebo urobim iba jeden a vydrzim v tej polohe, kolko vladzem. A okrem toho robim Yogi squat. Myslim, ze spiacialne Yogi squat je dost setrny ku kolenam, aspon ja som s nim nemala nikdy ziaden problem.

ibrunova
9. nov 2020

Aj mňa zo začiatku bolievali, skús ich urobiť len zopár a cez bolesť nechoď. Postupne sa to upraví. Ale to platí len vtedy, ak nie si po nejakom zranení a pod.

moonlight1210
9. nov 2020

celkom dobry sposob na stehna a zadok je opriet sa chrbtom o stenu, nohy dat dalej od steny a zosunut sa dole, akoby si si sadla na stolicku a ostat v takej polohe, akoze pekne sporiadane sedis s vystretym chrbtom a nohami pekne v pravom uhle. Ako ked sedi na stolicke dama. Nedrzis to kolenami, ale stehnami a svalmi zadku a chrbtice.

spociatku takto nedas ani 20-30 sekund.
je to skor pasivny cvik, podobne ako plank, ale tiez pomaha, kedze pri tom cviku drzis svaly v konstantnom napati zatazene.

luciannka83
9. nov 2020

Zaplatila by som si dobreho trenera, ktory by zvolil spravne alternativy cvikov a hlavne kontroloval spravnost prevedenia cvikov. Ono je pravda, jak tu dakto pisal, ze casom cvicenim svaly spevneju a kolena nebudu tak boliet. Ked bolia kolena napr pri vypadoch vpred, skuste vypady vzad. Tie su menej narocne. Taktiez drepy neist do uplne spodnej polohy. Zacat len s takymi polovicnymi, jak ked sadate na stolicku. Ale to davam len navrh, niesom odbornik, len clovek co rekreacne cvici.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kotulicek
9. nov 2020

@magda15 bicykel je super 👍 na kolená najviac odporúčaný .. ale tak isto treba aj cvičiť opatrne z mierou ono treba čas kým si zvyknú a bude sa to zlepšovať hlavne netreba strácať motiváciu a hľadali alternatívne riešenie