Ako mám zastaviť prejedanie sa?

3. máj 2024

Ako mam zastaviť prejedanie ? Potrebujem schudnúť nie priberat ale ako som po rozchode stale sa prejedam už som pribrala na 67kg ah
Ako mam získať motiváciu a začať chudnúť

dzulli1980
3. máj 2024

Mňa keď chytí taká tá žravá chvíľka, postavím sa v spodnom prádle pred zrkadlo ... spredu, zboku ... hneď má ten chtíč prejde ... naberá sa ľahko, schudnúť je mnohokrát science-fiction ... je to o disciplíne.

deti95060810
3. máj 2024

máš k tomu sklony. jednoducho nekúp toľko potravín, popr. úplne prestaň so sladkosťami.

elysiacik
3. máj 2024

prijímaš málo bielkovín a nemáš zrejme dostatočne vyváženú stravu, preto to prejedanie.

tramtada31
3. máj 2024

Netreba Mat doma nakupene cokolady, chipsy a pod. Maj skôr zdrave potraviny v primeraných množstvách v zásobe.

maranco
3. máj 2024

Nekupovať si domov sladkosti.
Nezobkať medzi hlavnými jedlami, povieš si už si jedla obed, najbližšie bude večera, už si jedla večeru, jesť budeš až na raňajky.
Zrušiť sladké vody, v lekárni si kúp https://dia-sladidla.heureka.sk/natusweet-extra... a tým si slaď čaj/kávu.
Možno pomôže používať menší tanier, alebo dať ho na váhu a tak si naberať vhodnú porciu.
Nejesť pred TV/pri nete.
Keď ťa pochytí potreba niečo zobkať tak len zeleninu, napríklad je dobrá šalátová uhorka.
Namiesto výťahu chodiť po schodoch.
Povedať blízkym že potrebuješ schudnúť, aby ťa nenúkali/nenosili zbytočné jedlo/pochutiny.
Keď navaríš viac jedla zamraziť, nemusíš všetko naraz dojesť aby sa nepokazilo.
Ak už nejakú sladkosť tak po jedle, nie samostatne medzi jedlom aby nerozhádzalo cukor.
Mať pravidelný a dostatočný spánok.
Rýchly pohyb na čerstvom vzduchu alebo nejaký šport.

luxus10
3. máj 2024

@elysiacik ano bielkoviny...
napr. vajce...a na prejedanie sa nepomyslis...

loliki
3. máj 2024

Hlad je maskovaný smäd. Začni piť. Ale pi mlieko.

autor
3. máj 2024

@deti95060810 nejde iba o sladké ale už od rana som zjedla : 4 parky , čokoládovú tyčinku oreo, donut , kinder a rizoto plus mineralku saguaro cintorín a citim sa ako prasa

loliki
3. máj 2024

Možno sa potrebuješ ukľudniť a obaliť nervy. Skús to riešiť B komplexom, Magnéziom a Persen. Mlieko uberie na kyseline žalúdočnej, zmierni tú "žravosť". Podobný efekt majú tie polystyrénové chlebíčky.

arieska
3. máj 2024

ja som sa tiež "vyžrala" na 69 kg. Keďže mám 159 cm tak vyzerám ako malá guľa (u mňa sú to hodne aj svaly keďže cvičím 2-3x do týždňa + behám ale aj tak to nevyzerá úplne ideálne).
Od 1.5. som sa dala na detox na zeleninových a ovocných šťavách. Za dva dni mínus 1,5 kg. Viem, že na začiatku je to voda, ale práve tá zadržiavaná voda z nás robí tie gule. Cítim sa úplne v pohode, nie som hladná, mám veľa energie, dobrú náladu.
Dnes som si dopriala masáž lymfy, zajtra mám na pláne saunu...povedala som si, že máj je lásky čas tak sa budem milovať a starať sa o seba 🙂
Ak chceš napíš mi správu.

kastia
3. máj 2024

Ja kým som bola sama tak som sa krotila. Teraz ako som vo vzťahu, tak sa neviem kontrolovať. Samé reštaurácie, pizza, víno, snacky a váha rastie. Priateľ je pozorný a mne rastie bruško. Váha je už dosť vysoká, ale ja sa neviem nakopnúť niečo so sebou robiť. Takže úplne chápem Tvoj stav 🙂. Ak chceš napíš priamo.

maxalla
3. máj 2024

Ak mas taky jedalnicek, tak si treba dat pozor aj na podvyzivu. Prijimas sice energiu a priberas, ale podla tvojho jedalnicka nemas tam ziadne ovocie ani zeleninu, a teda nemas odkial nabrat vitaminy, mineraly, latky, ktore tvoje telo potrebuje... Skus sa najprv zamerat ani nie tak na chudnutie, ale na to, aby si denne prijala dostatok ovocia a zeleniny.

luccija
3. máj 2024

Z tých sladkých veci ti rýchlo stupne a potom klesne cukor a si zase hladná.Ja nekupujem domov sladkosti, keď má to chytí postačí mi aj jablko🙂)nekupuj nepojes

miskajerry
3. máj 2024

@arieska ahoj, mysliš tie šťavy, čo sa k tomu chlieb je? vydržala si všetky dni?

euie
3. máj 2024

Ahoj, ja podla seba napisem, ze cim viac sa chcem obmedzovat, tak mi prepina a este viac sa "dozieram" narazovo. Najviac sa mi osvedcilo jest vsetko na co mam chut, lebo inak som totalne v strese, ALE zaklad pre mna je zmensit zaludok, aby som ani nebola schopna do seba vela napchat. Cize si cielene si naberat len male porcie, pit vela vody.

pralinka86
3. máj 2024

Prihlás sa do plavkovej výzvy, začína o chvíľu
Mozno ta motivuju aj ine baby co tam su v skupine na fb
https://fitshaker.sk/vyzva?gad_source=1&gclid=C...

feb13
3. máj 2024

Take prejedavanie sa nie je o hlade, ale funguje to ako sebaodmenovanie za nejake tazke chvile, stres, kompenzacia negativnych pocitov. Je to o navykoch a schopnosti spracovat udalosti. Treba si najst inu odmenu, budovat zdravsie navyky (ach, to sa lahko hovori 😂) inak sa tie tazko zhodene kila vracaju pri najblizsom strese. A suhlasim, netreba mat doma to, co nechces zjest.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cipina
3. máj 2024

@arieska to si robis doma na odstavovaci?

sima150688
7. máj 2024

Ja som mala podobný problém a nakopol a pomohol mi jedálniček od Kyri. 🙂