Ako dať dolu bruško po pôrode?

cukrinka004
18. apr 2011

Ahojte mamičky, chcem sa opýtať či mi neviete poradiť ako dlho mi bude trvať kým sa moje bruško po pôrode viac stiahne. Viete nejaké cviky alebo mám ešte počkať a stiahne sa ešte? teraz som už skoro 4 mesiace po pôrode a bruško je stále také nejaké väčšie. Ďakujem za rady🙂

scrabble
18. apr 2011

Zalezi na genetike a na tom kolko tukovych buniek sa ti na bruchu ulozilo. Po prvom dietatku je to jednoduchsie. Mne sa brucho vratilo aj bez cvicenia takmer do povodneho stavu asi za pol roka. Ale ja som pocas prveho tehu pribrala len 10 kg. A tiez som v tedy bola podstatne mladsia ako teraz.. Po druhom tehotenstve to uz bola ina kava. Pribrala som 18 kg 😝 Brucho mi zostalo navzdy. Uvolnene a makke. Cvicenim sa to trosku upravilo ale nie uplne. Teraz po tretom tehotenstve mam brucho uplne otrasne ale zatial to neriesim. Moje babatko ma este len 4 mesiace. Mam aj nejakych 4-5 kg naviac a to s tym tiez suvisi. Ked sa raz pustim do boja s kilami tak pojde aj brusko, aspon trochu. Ale aby bolo brucho ako pred tehotenstvom treba cvicit naozaj poctivo, pravidelne, najlepsie mimo domu a pod odbornym vedenim. Na nieco take ja osobne pri troch detoch a manzelovi, ktory je viac v praci a na sluzobnych cestach ako doma, nemam vobec cas. Nemam komu nechat deti a teraz kym je bambulka malicka ju ani nokomu nechavat nechcem. Drzim palce aby ti to vyslo podla tvojich predstav. Ja asi radsej zacnem pracovat na svojom sebavedomi a presvedcim samu seba ze som krasna aj s pneumatikou 😀 Je to najjednoduchsie a aj najlacnejsie riesenie. 🙂

smejkoh
18. apr 2011

Mne sa brusko zmensovalo postupne, ale najviac som schudla po nastupe menstruacie, po 8 mesiacoch od porodu. Teraz (po 11 mesiacoch) sa uz natiahnem aj do povodnych nohavic. Sice nejaka ta pneumaticka zostala, ale to by uz chcelo pravidelne cvicit 🙂 . Teraz si vychutnavaj drobceka a starostlivost o neho. Postava sa upravi casom sama.

bobocka
18. apr 2011

😀 jaaaj toto je moj vecny problem 😀 ja som po porode pouzivala stahovaci pas http://tehotenska-moda.heureka.sk/chicco-mamma-... nemam presne tento,ale ony su vsetky na jednej baze-jemne elasticky a na suchy zips po boku,stahujes,ako sa da 😉 ja som spravila chybu,ze som sa neskoro "zobudila".stale som ovisajuce brusko ospravedlnovala tym-ze vsak som len prednedavnom rodila.no ked mal moj drobec vyse roka uz som sa tym nemohla ospravedlnovat. 😀 teraz som sa zatala a zacala som na sebe trosku viac pracovat,snazim sa zdravsie stravovat a dodrziavam pitny rezim a cvicim.je to lepsie,urcite ze ano,ale ani zdaleka nemam vyhrate.toto je beh na dlhe trate.su kocky co 2 mesiace po porode vyzeraju ako keby vzivote nerodili a su aj tie co 3-4 roky po porode stale vyzeraju ako v 5 mesiaci 😀 je to aj o genetike a aj o tom ako sa k danej veci mamina postavi.uz teraz viem,ze ked budem mat druhe babo,tak sa do boja pustim o dost skor.kym je este cas zachranit aspon trosku z predtehu bruska.ale jasne,ze nie mesiac po porode 😉 na koniku je velmi dobra tema -priberanie po porode.tam su kocky co spolocne chudnu,podavaju si typy triky,povzbudzuju sa 😉 kukni tam 🙂

dadis
18. apr 2011

cvicit cvicit cvicit...4 mesiace po porode uz mozes...dobre su "polovicne brusaky" pozor na spravne prevedenie (lakte smerovat odseba, bradu dohora, zdvihat lopatky zo zeme) 3x 30 opakovani, neskor mozes pridat skracovacky (nohy zohnute), bocne brusaky atd...da sa to rozne variovat, na spodnu cast bruska cvicim takto: v lahu na chrbte sa oprem o lakte, nohy mierne zdvihnem a noznicovito ich prekrizujem...3x 30 opakovani...