Pôrodnica Antolská verzus Ružinov

kristina1106
27. máj 2022

Ahojte maminy,
keďže sa mi pomaly ale isto blíži termín, vyberám pôrodnicu v BA. Rozhodujem sa medzi Antolskou a Ružinovom. Obe majú svoje plusy a aj mínusy, chcem sa preto obrátiť na Vás a opýtať sa, aké máte s nemocnicami skúsenosti za posledné obdobie 🙂
A takisto či ste si do niektorej z týchto nemocníc vopred vypisovali anamnestický dotazník, lebo ho neviem nikde nájsť, má ho len nemocnica v Trenčíne a v Žiline, tak neviem či hľadám zle alebo ho ozaj zverejnený nemajú a všetko sa vypisuje až tam 🙂

Ďakujem krásne 🙂

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gulocka98
27. máj 2022

@kristina1106 pripnem sa k teme ☺️ tiez sa rozhodujem medzi tymito dvoma

petamich
27. máj 2022

rodila som v Ruzinove - lekari super, porodnika som mala zazmluvneneho, PA pri porode super, sestricky na 10. poschodi, na 600-nedeli super, novorodenecke sestry (cest vynimkam) by mali zvazit zmenu profesie - nervozne, pred-nasrate, ziadna podpora laktacie, ziadna empatia voci prvorodickam prave naopak, spravali sa ku mne akoby som bola tupana z lazov, cely pobyt na 600-nedeli som preplakala a to v beznom zivote som asertivna osoba, ktora by ich slusne poslala do prdele 🤷‍♀️ holt po porode ubolena, hormony...hoc ma varovali kamaratky, ktore rodilo tesne predo mnou, na toto sa asi neda pripravit

je to ale o stasti, ja som mala smolu, taku istu skusenost ma ina blizka osoba z Antolskej

kazdopadne ak by som este raz rodila, uz by som predsa len vedela co a ako, sla by som opat do Ruzinova, porodnici a PA za to stoja, este aj strava ala skolska jedalen mi chutila

cyberk
27. máj 2022

rodila som tento rok v Ruzinove a ja som bola dost spokojna, jedlo mi chutilo, hladna som nebola, wcka vyzerali dobre aspon na 9tke boli ciste, nekonecno vela vloziek davali, aj podloziek pod pacienta/dieta, dokonca som vychytala zastrcku pri posteli... sestricky aj z recepcie ochotne, porod super 🙂
nevypisovala som ziadny anamnesticky dotaznik ale chodila som na poradne tusim od 37tt (az jednu som stihla lebo som rodila 38tt) :D sice v tej poradni som sa zhrozila, mali sono z roku pana a dost nizka vybavenost ordinacie

kristinka92
27. máj 2022

ahoj ja som sa rozhodovala tak isto a rozhodla som sa pre antolsku. a to kvôli tomu že antolská ma vynikajúce novorodenecke oddelenie, ružinov viem že s tým ma problém a keď sa niečo stane bábätku ide o sekundy minúty, párkrát sa stalo že vybavovali prevoz babatka na kramáre alebo antolsku a tam keď ide o život malemu, zavazia naozaj minúty…cize za mna som sa rozhodovala ani nie kde mne bude lepšie, ale kde viem že sa postarajú aj o male na výbornú. skúsenosti mám rovnaké ako predchádzajúci príspevok, lekári pôrod všetko super, niektoré sestričky ako med a druhé by si zaslúžili riadnu facku, laktacne máš pocit že otravujes proste…a to iste som počula že mali aj kamošky v ruzinove takze hold…sestričky si nevyberies

petamich
27. máj 2022

@kristinka92 dokonca aj kamoska u Kocha 😆 zaplatis si stovky € a aj tak chytis sestricku co sa zle vyspala 🙈

petamich
27. máj 2022

a este ten dotaznik dali mi viacere papiere na prvej poradni, ze mam priniest k porodu - bolo tak poucenie o epi, suhlas s epi, anamnesticky dotaznik, udaje o mne, kto bude pri porode, ci chcem nadstandard...vyplnila som doma a doniesla so sebou, v Ruzinove uz nerobia tie sedenia s anesteziologom, nahradili to tymito informovanymi suhlasmi

marci77
27. máj 2022

nemam skusenost s ruzinovskou porodnicou, ale antolsku odporucam
co sa tyka porodu naozaj super .......rodila som tam 2krat
sestonedelie tiez by som odporucila prvorodickam mat telefonne cislo v mobile na laktacnu poradkynu, tiez podpora nula bodov ......ale treba si zobrat mast na bradavky a skusat .....necakat na nikoho
kamoska rodila v Ruzinove, ma dobru skusenost aj tam 😉

kristina1106
autor
27. máj 2022

@petamich super 🙂 dakujem krasne, a prosim, na stranke som nasla ze by som od 34 tyzdna mala chodit na kontroly uz do zvolenej nemocnice, ale gynekolog povedal ze do 36 mam cas si vybrat porodnicu :D tak teda neviem, nahodou mi s tym neviete poradit?

kristina1106
autor
27. máj 2022

@kristinka92 no toto asi zaváži aj u nás 🙂 Ďakujem pekne

kristina1106
autor
27. máj 2022

@diamond007 tiež som počula, že je ružinov najlepšia, ale vraj je tam kvôli tomu oveľa viac pôrodov a potom to má za následok krátky alebo žiadny bonding napr .. čo ma veľmi odrádza, vravela to pôrodná asistentka na jednej prednáške na mamaclass

diamond007
27. máj 2022

@kristina1106 ešte doplním že na Antolskej laktacne super!! Poradili, ukázali, také ráznejšie ale nemali problém a prišli aj skontrolovať či sa darí... Na to zas ja nemôžem povedať ani slovo zle

diamond007
27. máj 2022

@kristina1106 ak porodis, dieťatko ti nemôžu zobrať za žiadnu cenu ani na váženie a meranie ak si to sama neprajes, takže aj boonding je na tebe. Ja som za zazmluvnených lekárov, lebo sa potom rodicke venujú a má to len plusy a plusy ...
Ale ja pravda že je tam pravdepodobne viac rodičiek a tým aj viac starosti tam majú pomimo všetkého.
Ja som s tou Antolskou spoko, jedine dve staré sestričky boli otrasné ale tie tam hádam už ani nebudú....ostatné paráda

petamich
27. máj 2022

@kristina1106 ja som tam volala 34 tyzden a povedala mi sestricka, ze mam prist po poslednej navsteve u mojho lekara a to mi vyslo tak, ze 36 tt som tam sla 1x

inak ja som mala stastie, vikend pred tym nez som porodila (uz som bola hospitalizovana) rodili zeny chudata pomaly skoro na chodbe 😬 ja v pondelok rano luxus, sama na vsetkych boxoch a bonding som mala plnohodnotny, manzel pri tom ale je to proste o stasti, moze byt vela porodov alebo nemusi

terezka2233
27. máj 2022

Ja som Bola v Ruzinove a naozaj ani jedno blbe slovo nemozem povedat .. som stastna, ze som tam isla. A strasne som SA Bala. Myslim, ze je to Tam trosku sukromnejsie.ako zavesy na Antolskej a ze Tam pocut vsetko na chodbe. Mne porod vyvolavali.. je to take, ze zeny tak rodia na pase..takze nikto SA Tam s Nikym babrat nebude... Nastrih nerobia, ked netreba. Na sestonedeli super, ked je visits . Tak velmi rychla.. neni to tak, ze SA kukaju na sitie zeny vsetci 8 lekari.. ked nesili, uz NIC nekontroluju... Je Pravda, ze dojcenie neriesili ale vzdy SA pytali, ci SA prisala a papa.. pediatricky lekarky boli mlade a velmi zlate 🙂 na hocico som SA mohla opytat 🙂 jedlo SA Dalo. Ak mas nejake otazky, pokojne SA pytaj 🙂

ivik4
27. máj 2022

Kamoska 3 tyzdne dozadu rodila v Antolskej a povedala ze druhy krat by radsej rodila doma a mala pokoj 😂 ze katastrofa jednanie tam s nimi ( nie konkretne porod, ale ponom ten cas) kopec zazitkov mi povedala

henrieta2022
27. máj 2022

@kristinka92 presne ako pises, z dovodu urovne novorodeneckeho by som isla rozhodne na Antolsku. Ja som mala rodit v Ruzinove, nastastie ma poslali na Antolsku, kde som porodila predcasne a vsetci tam boli uzasni a spravili maximum. Ak budem opat tehotna vyberiem si Antolsku, ajked dufam, ze uz predcasne rodit nebudem 🙏🙂vela stastia maminkam🙂🍀

mapypotkancek
27. máj 2022

Rodila som na Antolskej a ak budem niekedy ešte rodiť, jednoznačne Antolská. Majú špičkové oddelenie pre deti - aj predčasne narodené (môj prípad) a vraj aj v termíne narodené. Ja som sa rozhodla kvôli tomu, že som začala rodiť skôr a vyhralo to, že sa o predčasné deti vedia lepšie postarať (objektívne). Ale aj pôrod aj šestonedelie mám dobré skúsenosti, za ten dlhý čas čo som tam strávila som natrafila na jednu protivnu doktorku, ale i tá nakoniec asistovala pri mojom urgentnom cisársk a odviedla s hlavnou doktorkou top prácu, tak som si povedala, že jej odpúšťam :D Vo všeobecnosti som od viacerých kamosiek počula, že Ružinov je lepší na pôrod ako taký a Antolská je lepšia na všetko, čo príde po pôrode, tak si vyber. U mňa bola priorita z objektívnych príčin jasná, ak budeš rodiť v termíne, asi si zvaz, či sa viac bojíš pôrodu alebo potom rozbehnutie kojenia, starostlivosť po pôrode a tak.

henrieta2022
27. máj 2022

@mapypotkancek presne ako si napisala 🙂 este som sa aj zasmiala nad tou dr, ze si jej odpustila😅 hlavne, ze ste ok ☺️Antolska je v BA z hladiska starostlivosti o deti najlepsia👍☺️

bashee
27. máj 2022

Rodila som na antolskej, za lekarov pol slova nepoviem - jednoducho skveli. Sestricky ako ktore…jedna ma rozrevala ako so mnou jednala. Ale najhorsie a preco by som tam uz nesla boli v letnych mesiacoch komare. Maju sice sietky na oknach ale rozdavali nam sietky na kociky ktorymi sme si museli prikryvat vozicky s novorodencami. Priatel mi musel doniest vandal do zastrcky (chemia - nechemia bolo mi to sumafuk) a taku speci UV lampu ktora bola zapnuta celu noc aby lakala komare. Zabila som ich aj 50 za den. Kedze je tam jazero stale sa rojili. Nebola som na nadstandarde a teda toto mi riadne vadilo. Btw porodila som 29.04. a ano uz boli komare. Prvu noc sme boli tak dostipane, najviac som sa bala aby nepostipali babo.

luc308
27. máj 2022

@kristina1106 ahoj, ja som v marci rodila na antolskej, vybrala som si ju lebo prvykrat som bola na kramaroch a som povedala, ze radsej porodim sama pod stromom na dvore, nez tam ist zas, a musim povedat, co sa mojej skusenosti tyka, ze perfekt..jedna sestra sice bola oduta ale ostatne naozaj mile, starali sa, laktacne tiez chodili zaujimali sa, starali sa, novoredenecke tiez..nemozem povedat pol kriveho slova 😉 ale zalezi aj akych ludi stretnes, ake ocakavania mas a tak no 🙂 izbu som vychytala nadstandard a 1ku, kupelna super nova, cista, pekna.

elementissa
27. máj 2022

@petamich a ja som mala takú istú skúsenosť na Kramároch. V BA v štátnej nemocnici nie je nikde "dobre". Jedine ak u Kocha, čo by sa za tie peniaze aj patrilo a keď sa spustia Bory, tak tam to bude určite fajn, lebo to je ProCare a ProCare je v prístupe k pacientovi topka. Ale sestonedelie je otrasné oddelenie s najhoršími sestrami v každej štátnej nemocnici v BA... bohužiaľ

lyci
27. máj 2022

@kristina1106 v ruzinove tlacia prirodzene porody za kazdu cenu, aj ked inde by uz davno spravili sekciu. za mna to je dost riziko pre dieta a uz by som tam nesla. a este sa tym aj chvalia. a tiez oblubuju bezdovodne vyvolavanie porodu, lebo sak uz sa blizi termin. celkovo za mna cely 3dnovy porod v ruzinove cele zle

zoeeoz
28. máj 2022

Ahoj rodila som už druhýkrát v marci v Ružinove a rodila by som tam zas, jeden problém nebol, ani zla nálada u nikoho ci uz pri porode alebo po.. doktor to ku mne k pôrodu nestihol lebo sme rodili 2 uuuuplne naraz a odrodila ma PA, ktorá sa cely čas o mňa super starala.. lekára som nemala zazmluvneneho ani raz a nezazmluvnovala by som ani tretíkrát.. celý čas je s tebou PA, ja som mala Oľgu a ruky nohy by som jej bozkavala

zoeeoz
28. máj 2022

@elementissa s tým procare top pristupom k pacientovi si pobavila🤣

basska_b
28. máj 2022

Ja by som 100% isla do Ruzinova, tam je uplne ina kultura a moderne postupy... hento ze "Antolska ma super starostlivost pre predcasne narodene deti" ma zlakalo, ze som sla rodit na Kramare a bolo to zle rozhodnutie. Tam bolo novorodenecke super, ale porodnica jeden OTRAS. Az v Ruzinove som si ciastnocne vyliecila svoje traumy

barborachors
28. máj 2022

Iba masochista ide rodit do tychto dvoch nemociek. Co si nevyberies Hainburg alebo Moravu? Tieto obe su na P, jedna horsia ako druha, co si nevidela dokument? V Ruzinove ta budu tahat zvonom, ak sa daco pokasle, lebo neznasaju robit cisarske a na Antolskej budes v boxoch a cela chodba sa ti bude kukat medzi nohy. V BA by som sla jedine do Kochu a nikde inde.

mikadooo
28. máj 2022

@kristina1106 3x Antolská, v pohode. Doktori ok, sestričky ako ktorá. Najviac sa mi venovali po prvom pôrode, ja som sa veľa pýtala, aj som ich volala na pomoc často, takže dosť času pri mne strávili. Väčšinou v pohode, občas prišla nejaká zdutá (marí sa mi ale že tam bola len jedna dve také, ostatné boli veľmi milé). Pri druhom som mala nejaké vedľajšie následky po spinalke, takže sestričkám som vyslovene liezla na nervy, ako "simulujem". Až keď nabehla neurologička a pichla mi nejakú vlastnú krv do miechy či čo sa to robí, tak sa mi z minúty na minútu uľavilo a zrazu som behala ako srnka (dovtedy som hlavne ležala, lebo keď som si sadla, alebo sa postavila, do 5 minút ma brutálne rozbolela hlava. Ale aspoň som sa naučila kojiť po ležiačky 😂). Tretí pôrod tiež v pohode, tým že už som bola treťorodička, už sa o mňa (sestričky) moc na oddelení nezaujímali, väčšinou len nakukli, či dieťa papá ciká kaká, proste či je všetko ok a dovi. Celkom mi to vyhovovalo, vlastne som už všetko vedela. A myslím si, že tak to má byť - nech radšej skáču okolo prvorodičiek, sama som tú pomoc vtedy veľmi potrebovala. Doktori robili vizitu vždy poctivo, aj detskí aj dospelí.

kristinka92
28. máj 2022

@lyci presne to iste som počula aj ja, akože pokial máš pôrod v pohode a relatívne normálnu váhu babatka tak fajn, ale oni nechajú rodiť prirodzene aj deti cez 5kg…bez srandy…a to už asi príjemný zážitok nebude sa dotrhat zvnútra aby ta potom zasivali ako výšivku…kamoškina kamoska (ktorú reálne poznam a viem že nie je z cukru a je normálna) tam rodila babatko tiež väčšej vahy a ma totálnu traumu že o ďalšom dieťati nechce ani pocut…s únikom mocu ako následok, ale to už asi nikoho netrápi však, hlavne že sú štatistiky dobre…

patricia_b
29. máj 2022

Ja na tvojom mieste si zazmluvním lekára, ktorý je skúsený, mne sa napríklad rozpadlo šitie, čo ma zle zašili a netrvalo 10 dní kým vypadne, ale 29, takže celkom nekomfort a bolesti od šitia na WC, sedieť som nevedela 3 mesiace, mala som aj nástrih aj tak som sa potrhala a keď Dr. si po narodení sadla a povedala, že skoro sme šli vedľa, ja som prosila o cisársky, že normálne nezvládnem, ale odmietli a to sa mi spustila schizofrénia pri pôrode... Ale odporúčala by som antolskú, majú tam super vybavenie pre bábätká, kdyby neco