Výmena loggie

28. apr 2024

Dobrý deň, riešili ste si niekto výmenu balkóna/loggie v BB sami? Teda nie v rámci celého paneláku. Ako cenovo Vás to vyšlo, prosím? Ďakujem

viestta
28. apr 2024

Mas na taku vymenu suhlas ostatnych vlastnikov bytov a stavebne povolenie? Pretoze na taku vymenu potrebujes aj posudok statika, aj projekt, je to zasah do obvodoveho plasta stavby, takze ci ti to vobec povolia

autor
28. apr 2024

@viestta súhlas ostatných vlastníkov bytu by nemal byť problém, ide o to, že sme sa nasťahovali do bytu, v ktorom je ešte povodne zhrdzavené zábradlie, ostatní už majú nové, len predošlá majiteľka ho na byte nedávala meniť, neviem, či aj na toto treba stavebko, podla mňa stačí ohlásenie, ale ešte som to nezisťovala, len ma zaujíma ako to cca je cenovo a ako to iní riešili ak bol takýto prípad, že sa nemenili komplet zábradlia na paneláku

viestta
28. apr 2024

Tak ide o zabradlie alebo o celu logiu? To je dost zasadny rozdiel. Na vymenu zabradlia nepotrebujes nic, len by malo byt rovnake ako na ostatnych balkonoch. A aj cena je ina za zabradlie a za cely balkon

autor
28. apr 2024

@viestta o zábradlie, zrejme som sa zle vyjadrila, inak loggiu ako taku meniť nejdem ak si mala na mysli nejaké búracie práce alebo tak

viestta
28. apr 2024

Ja som to pochopila ako buranie ,murovanie... Spytaj sa susedov kto im robil tie zabradlia a oslov tu istu firmu, ak este existuje

vanilkovazmrzka
28. apr 2024

A ako sa da vymenit lodzia?

vanilkovazmrzka
28. apr 2024

Aha uz chapem. Zvlastne, ze tvoj balkon nie je prerobeny, take veci sa robia obvykle vsetkym v ramci nejakej komplexnej obnovy

sprjuska
29. apr 2024

@vanilkovazmrzka nerobia, aj u nas v baraku mame taky byt, co nemaju dorobenu loggiu, lebo majitelua nesuhlasili ( odmietli to zaplatit)

kristiii
29. apr 2024

@vanilkovazmrzka v dnešnej dobe sa bežne menia alebo dorábajú balkóny. My máme napríklad dorobené, u mojej mamy menili, lebo chceli väčšie.

vanilkovazmrzka
29. apr 2024

@kristiii no ty hovoris o niecom inom.

kristiii
29. apr 2024

@vanilkovazmrzka tak ako si myslela ako sa dá vymeniť lodžia?