Kožný lekár alebo lekárka v Banskej Bystrici

zetko975
15. mar 2021

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť nejakú dobrú kožnú lekárku, ktorá sa špecializuje na akné, resp. pomohla s liečbou akné? Už dlhodobo sa neúspešne liečim u jednej pani kožnej doktorky a mám pocit, že už neviem, čo so mnou a chce ma silou mocou dostať na antibiotiká, ktoré už mám za sebou niekoľkokrát a stále sa mi akné vracia. Teraz dokonca po liečbe antibiotikami mám pocit, že som ešte také zlé akné nemala. Budem vďačná za každé odporučenie, ďakujem 🙂.

oliviabb
15. mar 2021

@zetko975 v zdravomede je dobra, no nechce brat novych pacientov. Ani mna nevzala. O inej ani neviem, co ich je tu par. Mozem sa opytat, ku ktorej chodis?

iriska13
15. mar 2021

https://www.zdravomed.sk/ambulancie/zdravomed-1... neviem či myslíš tuto , ale je velmi zlatá....
@oliviabb

oliviabb
15. mar 2021

@iriska13 ano, mna uz nevzali. Citala som na nu velmi dobre recenzie

zetko975
autor
15. mar 2021

@oliviabb ďakujem za odpoveď aj odporučenie :/ škoda, že neberie nových pacietov... ešte som počula dobré ohlasy na MUDr. Šulajovú, ale nemám vlastnú skúsenosť...
Ja chodím k doktorke Eliášovej, je veľmi milá aj ústretová, ale bohužiaľ už dlhodobo mám pocit, že to nikam nesmeruje :(, hlavne, čo sa týka toho môjho problému s akné...

oliviabb
15. mar 2021

@zetko975 ja mam akne hadam odjakziva 😄. Posledne 3 roky co som si vsimla, ze ked pride december, no des. Trva mi to zhruba 3 mesiace. Niekedy premyslam, ci sa mi to nezhorsuje v zime. To su vsak take stavy bolestive, svrbive, ze len biolampa mi na to pomaha. Ja to mam na brade. Z masticiek mi to skludnuje pytyol a na to davam detsky zasyp aviril, striedam s imazolom. Ja chodim do nemocnice, dala mi masticku aknemycin. V zaciatkoch, ked som to mala podrazdene az mi akoby spalila kozu. Bolo to velmi bolestive, som myslela, ze sa zjezim, cervena ako rak. Teraz si ju davam raz za cas

matabb73
15. mar 2021

Šulajová je už na dôchodku. Miesto nej je tam Hazuchová.

zetko975
autor
15. mar 2021

@oliviabb o biolampe som počula, že mnohým pomohla 🙂. Naozaj to tak funguje? Je to celkom drahá záležitosť, tak ma zaujíma, či sa do nej oplatí investovať? Som na tom celkom podobne, aj mňa dosť trápi akné v oblasti brady, ale aj na lícach. A hormonálne výsledky sú v pohode.

zetko975
autor
15. mar 2021

@matabb73 ďakujem, tak už viem koho môžem vyšktrnúť zo zoznamu potenciálnych lekárov :D

oliviabb
16. mar 2021

@zetko975 ano funguje, vysledky prisli asi po 3 tyzdnoch. To som mala take bolestive a na pohlad hrozne, ze som uz aj plakala. Vtedy ziadna masticka nezaberala. O koznych lekaroch sa hovori, ze su to len mastickari. Tiez som lekarku nepocuvala s tym aknemycinom, kedze mi to spalilo kozu, ze sa ma az ludia pytali co mam s tvarou. Ja som zaludkarka, myslim, ze z toho. Avsak mam to od puberty a vtedy som zaludok mala ok. Ked som chcela, aby mi na alergologii zistili, ci nemam intoleranciu na nieco doktorka odmietla. Biolampa je najlepsia original, od inych vyrobcov asi vela nestoji za to. Jednu taku som objednala a aj vratila, nakolko som mala pocit, ze to nic nerobi ani nehreje. Original stoji vela, tak ja si poziciavam od kolegyne, ktora ju ma. Skus zavolat Hazuchovej, mozno motyka vystreli a zoberu Ta

zetko975
autor
16. mar 2021

@oliviabb ďakujem za odporučenie 🙂 ja mám tiež citlivý žalúdok, tak tiež rozmýšľam, či to nie je z neho, človek ani nevie, čo všetko to môže spôsobovať. Skúsim 🙂 a ty si sa kedy k Hazúchovej snažila dostať?

oliviabb
16. mar 2021

@zetko975 pred 2 rokmi

tanyan
18. mar 2021

ja som mala skoro pred 20 rokmi problém, že sa mi začali robiť akoby suché chrasty. vtedy som našťastie prišla k Fischerovi (už vtedy len ako dôchodca zastupoval). zobral mi krv kvôli podozreniu na helicobactera a po potvrdení z krvi ma poslal na gastro, aby som riešila príčinu, nielen prejav. je to pre mňa výnimočný pozitívny zážitok. odvtedy som takýto prístup nezažila...
príjemne prekvapená som bola aj v rooseveltke, kde sú 3 Dermatovenerologické ambulancie a zatiaľ som bola vždy spokojná:
https://www.fnspfdr.sk/ambulancie
iba som vošla do ordinácie, doktor Urbanček (ak si dobre pamätám) pozrel na mňa a spolu s pozdravom diagnóza "medová chrasta." následne bola potvrdená infekcia aj zo steru spolu s citlivosťou. tiež veľmi príjemný a profi prístup.
a mám dobré skúsenosti aj s Prílepkovou - síce nebola príležitosť ísť pri diagnostike do hĺbky, ale odstraňovala mi elektrickou ihlou stopkovitý kožný výrastok. plus bola veľmi milá a citlivá (voči dieťaťu aj mne), keď sa dcére spustil prvýkrát atopický ekzém (príčinou bolo podanie očkovacej látky pri aktívnej kvasinkovej infekcii - pediatrička očkovala napriek môjmu upozorneniu, že dcéra má v ústach pravdepodobne žabu / soor).

monika2605
20. mar 2021

@zetko975 doktorka Slobodnikova