Vysadenie hormonálnej antikoncepcie

17. júl 2023

Pekný večer, radila som sa už s gynekológom ale rada by som si vypočula i iný názor, keďže mne sa to moc nezdá 🙂
Bola som uňho na vyšetrení a zároveň som konzultovala vysadenie HAK, bábo ešte neplánujeme ale nechcem už brať hormóny.
Pýtala som sa ho na odporúčané formy ochrany a vyjadril sa, že odporúča prezervatív ale prvých pár mesiacov kľudne môžme bez ochrany, max prerušovaný, keďže cca pol roka ešte ovuláciu nebudem mať.
Môžem sa spoľahnúť na jeho odporúčanie?

rurutiax
17. júl 2023

Nie, nespoliehaj sa. Koľké baby otehotneli takmer okamžite prvý cyklus po vysadení HAK. To čo ti povedal je pekná blbosť.

jarmila2010
17. júl 2023

nie,nespoliehaj...hned prvy mesiac som otehotnela...a teda,aj potratila v 8tt..asi bolo telo moc nadopovane hormonmi

koniarova
17. júl 2023

Tak to je riadna blbosť.

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanaete
17. júl 2023

Rovnake ako spoloehat sa, ze pri dojceni zena neotehotnie. Kazde telo je ine a inac zareaguje na hormonalne zmeny. Niektorym ovulacia nabehne hned a niekedy nie.

freeja
17. júl 2023

To som si aj ja vravela, ze budem mat rozhadzany cyklus a potrva kym sa dam dokopy. Otehotnela som hned prvy mesiac po vysadeni, bez problemov.

veronikaszabova
18. júl 2023

Tvoj gynekolog by mal vratit titul.

zuzanaete
18. júl 2023

Este ma napada, ze sa mozno pan doktor chce postarat o rast populacnej krivky. Lebo inac si to neviem vysvetlit.

gr3tch3n
18. júl 2023

Prepáč, ale už by nebol mojím doktorom. S takýmto názorom by som mu nedôverovala už ani v iných veciach. Brala som HAK 6 rokov a otehotnela hneď po vysadení.

beata_k
18. júl 2023

Uf, on skoncil medicinu? No dufam, ze nie je porodnik alebo neoperuje.

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz