Vazektómia

zahradkarka
6. máj 2015

Zvazujeme vazektomiu. Ak bol ne nej vas manzel, isli by ste opat do toho?

saska.t
6. máj 2015

@zahradkarka zalezi na okolnostiach,ale ak uz nezvazujete ziadne deti,nevidim dovod neist na vazektomiu,vzdy lepsia alternativa ako neustale jest HAK,ak teda nie ste vyznavaci kondomov 😉

zahradkarka
autor
6. máj 2015

@saska.t HAK jest nechcem a hladame nejake riesenie ako nemusiet pouzivat kondom 🙂

saska.t
7. máj 2015

@zahradkarka v tom pripade je to dobre rozhodnutie ale kym to pojde bez akejkolvek ochrany musite pockat po vazektomii este 6 mesiacov 😉

zahradkarka
autor
7. máj 2015

@saska.t ja som si myslela, ze prvych par dni s ochranou a potom uz naostro. odkial mas info, ze 6 mesiacov?

saska.t
7. máj 2015

@zahradkarka presli sme si tym 😉prvy krat sa odovzdava vzorka po 3 mes. a druhy krat po 6 kedy uz byva vzorka cista bez spermii a uz sa nemusite nijak chranit.

xevulax
7. máj 2015

Ahoj, moj muz bol bol na vazektomii, urcite by sme sli do toho zase. Zakrok bol v pohode aj ked on odpadava uz len pri obycajnej injekcii a vravel sam, ze to bolo uplne v pohode, rychlo sa to zahojilo. Inak o tych 6 mesiacoch pocujem priznam sa prvy krat. U nas kazali na spermiogram cca po mesiaci ( s tM ze kazali kolko krat sa musi vyprazdnit, aby sa vsetky mizne spermie vyplavili), a dalsi kontrolny bol o mesiac. Oba raz bol bez spermii, po vazketomii je vyse roka a vsetko ok. Ja mozem iba odporucit

tenerifka
7. máj 2015

@zahradkarka Isli by sme do toho znova. Je to velmi rychly ambulantny zakrok v lokalnej anestezii, rychle zotavenie.
Kontrolny odber sa robil po 3 mesiacoch,a ak nie su pritomne spermie, mozete prestat pouzivat ochranu.
Moj manzel vazektomiu navrhol sam, kedze pozname min.5 dalsich znamych, ktori ju maju a nelutuju....

zahradkarka
autor
7. máj 2015

su mozne nejake vedlajsie nasledky? badali ste nejaku zmenu v sex. zivote, alebo vsetko po starom?

ivca88
7. máj 2015

A prečo neuvazujes ty nad sterilizaciou ??... 🙂 ja som este mlada ... no časom po dvoch detickach do toho isto pojdem ... stoji to cca 300€ ... a neni to nic strasne ( uz som bola na laparoskopii) ....
A v prípade ze budete chciet dalsie bábo tak sa to dá v pohode cez umele oplodnenie 🙂 lebo vajecniky funguju ... len musia premiestnit folik ... oplodnit ho ..a vlozit do maternice 🙂
Ale zase daju sa aj spermosky pre istotu zamrazit 😉

zahradkarka
autor
7. máj 2015

@ivca88 uvazovali sme aj nad sterilizaciou, ale vazektomia by mala byt jednoduchsi zakrok.

zuzulik27
11. máj 2015

ja som vaz. prave vcera zrusila.... aj napriek tomu ze sme velmi ale velmi plodni s mm a mame 4 deticky.

a co zavazilo? krestanske hladisko....

ale ak uz sa rozhodnete tak urcite chodte do trencina.

tenerifka
11. máj 2015

@zahradkarka O velajsich ucinkoch neviem.
Co sa tyka tej druhej otazky, ano, badali sme zmenu k lepsiemu, kedze tam nebol ten strach z mozneho otehotnenia

xevulax
11. máj 2015

Aj u nas je to po sex. Stranke super🙂 ja by som zase nesla na sterilku, je to velky zasah do tela zen, moja mama po zakroku sla do prechodu ako 33 rocna! A predsa je to operacia. U muza to je ine. Vala som sa ako to bude so sexom, na funkcnost to nemalo ziadn vplyv a akompisem zda sa mi to byt o el lepsie ako pred 🙂

milan_32
17. jan 2016

Ahoj ak ťa to ešte zaujíma, tu si môžeš prečítať všetky dôležité veci o tomto zákroku. http://www.stoporenie.sk/vazektomia/ . Všetko čo potrebuješ/te vedieť, čo to obnáša, výhody nevýhody a podobne, dúfam že pomôže 🙂

katrin21
17. jan 2016

@xevulax stelizaciou sa do prechodu nemusis dostat, to je hlupost, to by ti museli zobrat cele vajecniky.... iba sa podviazu vajcovody, to je vsetko.....

xevulax
18. jan 2016

@katrin21 ja som pisala o skusenosti mojej mamy (nie je jedina, ktorej sa to stalo), nepisala som, ze to tak je u kazdej zeny-... Zase tupa nie som, biologiu ovladam

petoreni
1. dec 2018

Ahojte, manzel sa rozhodol podstupit tento zakrok a hladame urologa, ktory ma s tym bohate skusenosti a je v tom najlepsi. Viete mi niekto odporucit, realne s kym ste boli spokojni? Zatial som nasla MUDr. Sopilko v Martine, ake su Vase skusenosti, dakujem pekne.

spajky
3. jan 2019

@petoreni ahoj dozvedeli ate sa nieco o tom lekarovi?

swety1
1. feb 2019

@petoreni kolko si platila za zakrok prosim??

petoreni
7. feb 2019

@spajky Ahoj, teraz som nasla Vasu reakciu, ze Sokol v Trencine je velmi fajn za 450sukromne a tak pojdeme urcite tam, kedze sme z TN 🙂

spajky
7. feb 2019

@petoreni vdaka

swety1
7. feb 2019

@petoreni uz mame po tom super 450 e a mame pokoj zakrok super

spajky
8. feb 2019

@swety1 ahoj napr ste boli na konzultacii?

jurajkonik
19. dec 2019

Vcera som bol na vazektomii, napriek tomu ze mam akurat slabu horucku, troska cudne pocity (ani v saune sa necitim v poho), +trocha stres, zakrok bez bolesti len stipnutia ako pri pichani inekcie možno este slabšie, samotny zakrok trval 30min. Celkovo so vsetkym cakanim, platenim atd. pred po cca 2hodky. Teraz by som sa bal este menej a kludne by som siel znova. Zatial vsetko v pohode nic neboli. Po zakroku som soferoval opatrne domov, nakolko lokalne anestetikum vraj trocha otupuje. Pre istotu som doma obcas chladil mrazenym hraskom no nemal som velku potrebu chladit. Uvidim ako sa bude hojit atd.

renatka_timka
20. dec 2019

Ahoj @jurajkonik kde si bol na tomto zakroku? A to si bol na standardnej vazektomii alebo no-scalpel? Napr tu maju na vyber, jedna stoji 500€ a druha 600€.
https://www.lauros.sk/procedura/vazektomia/

bebitobi
20. dec 2019

@zahradkarka ja som nahovarala muza na to cca pred 5 rokmi, nechcel ani pocut, (mame 4 deti) tak som isla ja ,-robili mi to laparoskopicky..1 dnovka, pohoda uplna sice som si to platila 300e , ale nebanujem, ficime na 100 %, 🙂 pre mna Top operacia,
Strasne som sa bala dalsieho tehotenstva,
4 deti je az az...+ moje zdravotne problemy,zo zilami, a riedenim krvy, robili mi to u nas V Bojniciach v nemocke,

jurajkonik
21. dec 2019

@renatka_timka ahoj ja som bol na standardnej dva male rezi po stranach. Jeden v pravo jeden lavo.

zuzanagarelova
22. jún 2020

@zahradkarka išiel by opet nemá ani jazvu a uživa si to lepšie, ja tiež keďže nehrozí nechcené tehotenstvo, doslova sme omladi.

luci767
22. júl 2020

@bebitobi ahoj, prosim ta, mas po zakroku nejake problemy? Nie je sterilizacia indikaciu priberania?

bebitobi
23. júl 2020

@luci767 ahoj všetko je o.k. ešte som od vtedy schudla, cvičim v posilke .za mna osporučam ..bolo to naj rozhidnutie 🙂