Sterilizácia po sekciách

zuzanka560
10. apr 2022

Pozdravujem žienky. Máte skúsenosti so sterilizáciou po tretej resp. štvrtej sekcii? Je to teda definitívne, že sterilizáciou zabránite ďalšej gravidite? Ďakujem za radu, informácie 😉

pininka1
10. apr 2022

@zuzanka560 ja ju mam po tretej sekcii a som spokojna. Definitivne je asi len nemat sex, ale kedze teraz sa to uz prepaluje a nie len podvazuje, myslim ze sanca je minimalna

poly2406
10. apr 2022

@zuzanka560 dala som si ju pri treťom pôrode /2SC/. Teraz márne túžim po dieťati 😔

elizabet173
10. apr 2022

@poly2406 prečo márne? Veď umelým oplodnením to ide, nie?

naobedbuduspagety
10. apr 2022

Existuje aj dočasná sterilizácia. Ja sa chystám o pár týždňov.

zuzanka560
autor
10. apr 2022

@pininka1 teda je v tom rozdiel? Či prepaluje, resp. podvezuje?

zuzanka560
autor
10. apr 2022

@naobedbuduspagety ale ja už chcem trvalú, keďže to bude moja štvrtá sekcia a dosť mám náročné tehotenstvo 😟

naobedbuduspagety
10. apr 2022

@zuzanka560 rozumiem, ja som tiež chcela po druhej sekcii trvalú, nevyšlo, tak zatiaľ aspoň tú dočasnú. Ale už ani to nie je 100%. Pani v dedine kde žije má dieťatko aj napriek sterilizacii. Ona hovorí, že božie lebo je veriaca.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
naobedbuduspagety
10. apr 2022

@zazvorka87 áno zázrak 😃.. Predstav si ten šok, si 3 roky sterilizovaná ideš k lekárovi na prehliadku a zistíš, že hups bude piate dietko 😃v nejakom 20 TT na to prišli

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
naobedbuduspagety
10. apr 2022

@zazvorka87 45 rokov mala. Narodil sa im chlapček, zdravý, krásny, trošku menší, ale už bude mať tak okolo 9,10 mesiacov a krásne vyrástol. No mňa by odviezli na mieste, zistiť to 😃. Ja som mala obe detičky napriek ochrane, prvý synček po roku s nehormonalnym telieskom, druhý synček pharnatex v kombinácii s kondómom. Tiež neviem kde sa stala chyba. Teraz si nemôžem dovoliť zostať znovu tehotná, preto chcem aspoň dočasnú sterilizáciu.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ciernabrigita
10. apr 2022

podstúpila som laparoskopickú sterilizáciu. primár sa vyjadril, že to by bol zázrak, aby som ostala ešte niekedy tehotná. pevne verím, že ten zázrak sa nikdy neudeje 😀 ako vyššie spomínali, teraz sa vaječníky nepodväzujú, ale prepália sa. šanca, že otehotnieš, je takmer nulová.

pininka1
11. apr 2022

@zuzanka560 ano je, lebo pri podvazovani sa stalo, ze zena otehotnela, aj ked samozrejme sance su minimalne, ale moze to byt.

totatimeka
11. apr 2022

@ciernabrigita prosím ťa pri zákroku musíš byť aj hospitalizovaná? Resp ty si bola?
@zuzanka560 sterilizacia sa dá spraviť aj počas sekcie, nemusíš na ďalší nárok. Mne ju núkali už pri druhej ale vtedy som nechcela 🤦 len musíš mať žiadosť podanú najneskôr mesiac pred sekciou

ciernabrigita
11. apr 2022

@totatimeka ja som prišla ráno a na ďalší deň domov. ráno som prišla, lebo som mala doma trojmesačné dieťa tak mi povolili prísť čo najneskôr od neho

zuzanka560
autor
11. apr 2022

@totatimeka áno, žiadosť už mám podanú 😊

totatimeka
11. apr 2022

@ciernabrigita ďakujem za odpoveď ☺️