Liečba hormonálnou antikoncepciou

17. aug 2022

Platili ste si odber krvi-pečeňové testy ako samoplatca predtým ako vám gynekológ nasadil antikoncepciu hormonálnu? ak áno, koľko ste platili? u mojej dr ako celý proces nastavenia na hormonálnu antikoncepciu za 15 € + odber krvi ako samoplatca.. pripadá mi to divne lebo tu HAK mám na odporúčanie od nej ako indikáciu pre liečbu mojej diagnózy

ninka99865
17. aug 2022

A akú máš diagnózu? Gynekológovia veľmi riadi “liečia” HAK, pritom ide iba o riešenie dôsledku a nie príčiny. Po vysadení sa zvyknú všetky problémy vrátiť nazad. Tiež som svoj problém takto riešila a keď som to vysadila tak som bola opäť na začiatku, ale zistila som že sa to dá rieist cele aj inak.
Čo sa týka sumy ja som platila 5 EUR. Niekde sa neplatí nič

autor
17. aug 2022

@ninka99865 endometeiozu, cystu na vajecniku potvrdenu cez lapa. Viete mi prosím povedať akú HAK vam dr predpísal ? A ako ste vy riešili vašu diagnózu ak nie cez HAK ? Umelý prechod nechcem a dieta už mame 🙂

luccija
17. aug 2022

Smiesne, ale nic neobvykle pytat za vsetko peniaze.Neviem preco by si si to mala platit ako samoplatca, ked riesite diagnozu ktorej sa to tyka.

ninka99865
17. aug 2022

A keď ti robili laparu cystu neodstránili? A mávaš bolesti že ti potrebuješ riesit hak?
Mne sa robili cysty vodové vkuse vkuse a nakoniec to vyriešil endokrinológ.. ale chodila som s tým všade + som prestriedala gynekológov. A jasne že každý chcel domna pchať len HAK.. ale netuším akú som brala, ale nonstop som spinila tak mi ju menili a stále sa to dialo tak som sa na vykašľala a hľadala iné cesty

autor
17. aug 2022

@ninka99865 ja bolesti nemám ale nechcem aby sa mi tvorili nové krvavé cysty, no a ake iné cesty ? Ako to riešite ?

ninka99865
17. aug 2022

No mne nasadila endokrinologicka lieky na štítnu žľazu a zisitili sme spoločne že u mňa nestačí ju mat v “norme” ale musím ju mat čo najnižšiu hodnotu a vtedy som ok. Plus som vyradila komplet mliečne výrobky nakoľko sú silno estrogenne a aj to je problém.
Inac bezmleicna dieťa sa odporúča aj pri Endo.
Vyskúšaj vyšetrenie u endokrinologa, netvrdím že to bude aj tvoj prípad ale možno pomôže

au1994
17. aug 2022

Nie, prvýkrát mi preplatila toto vyšetrenie moja poisťovňa. Pri užívaní antikoncepcie by mal ale gynekológ kontrolovať pečeňové testy pacientkam raz ročne. Takéto ďalšie kontrolné vyšetrenia však už poisťovne nepreplácajú. Je to svinstvo, no na druhej strane, dobrý gynekológ si nájde diagnózu pod ktorú indikáciu pečeňových testov schová tak, aby ich poisťovňa pacientke preplatila.