Hormonálna antikoncepcia a jej riziká

2. sep 2022

Ahojte, zvažujem antikoncepciu.zaujimaju má také najčastejšie vedľajšie účinky.ako bolesť hlavy nevoľnosť závraty.ktora je šetrnejšie na organizmus, čo tak veľmi neškodí kombinovaná alebo jednozložkova?

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. sep 2022

@hazelgracegus jednozlozkovu už prečo nikdy viac?

lamonita
2. sep 2022

Ja som PO VYSADENI schytala akné, ktorého som sa nevedela zbaviť 10 rokov. Plus hirzutizmus, kila navyše... skratene PCOS.

svokrinjazykmonika
2. sep 2022

Ja som ju papala asi 6 rokov od 16 rokov (áno začala som skoro aj to ľutujem). Volala sa asi tri-regol, tak nejak. No nemala som žiadne problémy, menštruácia na hodinu presne vždy prišla, žiadne vedľajšie účinky ani nič. Bola som chránená, spokojná, nemala som sa na čo sťažovať. Ale skutočnú zmenu som cítila až keď som ju vysadila. Mala som pocit že sa mi úplne zmenila psychika, začala som byť veselšia a vrátila sa mi aj chuť milovať sa. Cítila som sa opäť ako dievčatko. Viem že ju už v žiadnom prípade nechcem viacej brať ale neľutujem že som ju brala ako mladá, lebo preboha, kde by som bola keby som si na strednej škole spravila s bývalým dieťa... 🤦 A teraz sa nám s mužom podarilo otehotnieť až po 9 rokoch. Nie žeby sme úplne robili dieťa ale nikdy sme sa nechránili. Podľa mňa to tak dlho trvalo aj kôli tomu že som ju ako mladá tak dlho brala. Konečne sa mi všetko to svinstvo vyplavilo z tela.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. sep 2022

@hazelgracegus ktorú berieš?

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. sep 2022

@hazelgracegus pri jednozlozkovej si ináč nemalá pms bolesti , nič?len te nepravidelné krvácanie.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ysseba
2. sep 2022

Ja som brala antikoncepciu, keď som bola mladá, ani som nevedela, že ju užívam. Potom tehotenstvo, kojenie, snaženie sa o druhé, ďalšie tehotenstvo, kojenie. Potom som si dala antikoncepciu. A bum migrény. Po pôrode som občas mala, občas. No ale po antikoncepcii. Najprv som si to s ňou nespojila. Najprv, že málo pijem, tak som pila extrémne veľa, potom som vysádzala potraviny o ktorých sa hovorí, že ju môžu spôsobiť. Žiadny alkohol. A migrény stále. Potom som si začala všímať, že ich mám dva týždne pre menštruáciou, počas menštruácie alebo/a keď sa mi končila. A tak som začala šípiť, že to má súvis. Povedala som to gynekologičke, tú to neprekvapilo. Vymenila mi ich. Nepomohlo. najhoršie bolo, že sa mi to zhoršovalo. Nie tými inými tabletkami, ale celkovo. Najprv ma "len" bolela hlava 2 dni vkuse a žiadna tabletka nezaberala. Potom mi k tomu začalo bývať aj zle od žalúdka. A keď som z migrény začala grcávať, tak to som si povedala dosť. Vysadila som tabletky a nič mi nie je 🙂

autor
2. sep 2022

@ysseba aké si brala?

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. sep 2022

@hazelgracegus a nejaké depky alebo psychické problemi , točenie hlavy na začiatku neboli?

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz