Antikoncepcia Levonille

luciaa77
13. jan 2022

Dobrý deň chcela by som sa opýtať nikdy som antikoncepciu nebrala ,dr mi povedala aby prvou tabletkou som začala až na 5 den ako mi začne menzes,aby sa mi upravil cyklus pretože som ho mala nepravidelny ,budem uz hneď ten prvý deň ako začnem brat antikoncepciu chranena?nemusím sa báť ze otehotniem? Na 8 deň začnem brat normálne pravidelne každý deň
.A ešte ma zaujíma mam antikoncepciu LEVONILLE,je tam 21 ružových tabliet a 7 bielych čítala som letak a vtom bolo ze tých 7 bielych tabletiek mam brat počas 7 dňovej pauzi na 8 deň znovu ružovú,lenže moja dr mi povedala ze tých 7 dni počas pauzy nemám brat ziadne tabletky ,až na 8 znova a takto dookola.No od budúceho mesiaca ked budem brat antikoncepciu a pride znovu ta 7 dňová pauza som aj počas nej chranena?menzes mam max 4dni.dakujem

janai1
13. jan 2022

@luciaa77 precitaj si pribalovy leták všetko je v ňom 🤦‍♀️

Ak začneš brať na 5. deň tak minimálne 7 dní sa treba chrániť ešte inak
Tie placebo tabletky nemusíš brať neobsahujú nič, sú tam len preto aby si ženy navykli brať každý deň
A áno, si chránená aj medzi užívaním blistrov tych 7 dní

luciaa77
autor
13. jan 2022

@janai1 Ďakujem za odpoveď, ano čítala som ho ,určite od budúceho mesiaca tých 7dni budem chranena.No tento prvý mesiac určite bude taky vseliaky pokym si telo nezvykne .Preto radšej budem opatrná a nebudem riskovať,ked ich budem brat pravidelne budem chranena vzdy len tento mesiac keďže začínam si radšej dám veľký pozor.

janai1
13. jan 2022

@luciaa77 no jasne, hlavne aby si bola spokojná