Akné z antikoncepcie

verca_a22
30. júl 2017

Ahojte, beriem už druhý blister antiky dneska to bude deviaty deň a pred braním hak som nemala moc velký problém s akné. Sem tam sa mi niečo urobilo, ale už som mala 2 roky pokoj a vyliečila som sa z toho. Ako som začala brať hak začali sa mi vytárať podkožné vyrážky na brade a lícach a niekedy aj na čele. Myslíte, že to môže byť z hak? Keď som mala 7 dňovú pauzu pleť sa mi ukľudnila. Neviem či je aj možné, že sa najskôr vyhádžete z hak, ale potom sa to upraví. Mala by som ju vysadiť alebo ešte počkať kým sa to upraví?

danielka2011
19. máj 2020

@verca_a22 ahoj viem, že je to už starší príspevok, ale presne mám taký problém teraz aj ja. 8 deň užívám HAK n akné a brutálne zhoršenie pleti. Tak ma zaujíma, či sa ti to potom upravilo ak si ju brala ďalej. Ďakujem pekne za odpoveď.

renluk
26. dec 2020

Ahojte baby mam podobný problém začala som brat hák, a začali sa mi robiť podkožné vyrážky ako keď som bola trhu, inak som vždy mala peknú pleť len v tehotenstve nastalo brutálne akné z hormónov, tak sa chcem opýtať na vaše skúsenosti , vysadiť čo brat ďalej , upravilo sa vám to ?🙂 Ďakujem

lucsiac
26. dec 2020

Ja mám kamarátku, ktorá začala brať antikoncepciu a celú tvár predtým mala samý (jebák). Práveže ihneď asi týždeň nato čo ju začala brať sa jej pleť zlepšila

danielka2011
27. dec 2020

@renluk tak ja som to vydržala a pleť mám už OK. Akurát cez pauzu sa mi niečo vyhodí ale to je nič oproti tomu, čo som mávala.

renluk
27. dec 2020

@lucsiac to má tak väčšina báb že sa antikoncepciou čistí pleť, preto ju kedysi predpisovali aj kožné doktorky na akné , ale keďže ja som opačný prípad tak ma zaujimalo to zhoršenie kvôli hák🙂

renluk
27. dec 2020

@danielka2011 áno tak dám tomu šancu 🙂 ďakujem 🙂 ale teda je to hrozne že každému sa z antikoncepcie pleť čistí a my máme opak 🙂

danielka2011
27. dec 2020

@renluk ja som bola u kozmetičky vtedy. Dobre mi to vyčistila a už nové sa neotvorili potom.

zuzanakan92
30. dec 2020

@verca_a22 práve riešim tento istý problém ,aspoň si myslím teda. Keď mám 7dnovu pauzu počas ms tvár je úplne ok , akonáhle nasadím antiku aktuálne týždeň tak sú zapálené miesta späť . Úplne naopak ako by to malo fungovať 🙄 áno sviatky jedlo alkohol ale aj keď mám detox napr taktiež sa pleť zhorší v rovnakom čase . Nerozumiem.

terezka717
23. apr 2021

@zuzanakan92 ahoj, zlepšilo sa to? ja som zacala brať 3 blister a stále mi na pleť moc nepomáha :(

zuzanakan92
2. aug 2021

@terezka717 Ahoj, dlho som tu nebola .
Ale ak ťa to ešte zaujíma , tak áno . Úplne normálna pleť žiadne akné 🙏 možno sa aj hormóny ukludnili dali n jako do stability alebo je to možno aj kozmetikou The ordinary s ktorou som začala v tej dobe a mne osobne veľmi vyhovuje.
Teraz čo riešim je zas váha, a to prečo mi nejde dole . Prvé chudnutie z mojej strany od kedy beriem aj tabletky a ono to nejako neide ako pred tým 🙄