icon
avatar
dominika_sv16
28. jan 2020

Deti! Zmysel života, či najlepšia antikoncepcia? Ako to s nimi je?

Začiatky dojčenia sú ťažké pre každú mamu. Ak trpí navyše nejakou anatomickou nedokonalosťou bradaviek alebo pri dojčení pociťuje bolesť, ktorá jej dojčenia sťažuje, sú klobúčiky pomocníkom na nezaplatenie.

Body s koníkom, hviezdičkou a srdiečkom

Narodenie detí je náročnou udalosťou pre mamičku, otecka i pre ich vzťah. Hoci si to pred vytvorením rodiny páry často nechcú pripustiť, pracovať na vzťahu, keď sa úlohy partnerov rozšíri ešte o rodičovstvo, nie je ľahké, nielen z časových dôvodov.

Deti sú zmyslom života. Ibaže by pre niekoho nie 😅 Tak ako to teda je?

Určite ste sa už niekedy v živote stretli s takým dieťaťom, po ktorom ste dostali chuť sa nechať oplodniť za prvým kríkom. Alebo práve naopak. Strernutie s malým človekom, ktorého prítomnosť vo vás vyvolala odpor k množeniu a v duchu ste už sľubovali čistotu tela na veky vekov. Som blízko pravde? 🤷‍♀️ A nedávno som sa presvedčila, že aj tie isté kusy detí, môžu vyvolať diametrálne rozdielne emócie.

Napríklad aj tie moje. Máme kamošov, ktorí k nám chodia dobrovoľne a radi (dokonca sa niekedy aj sami pozvú😉). A to ešte ani nemajú deti (lebo veď mladí sú a deti až po svadbe samozrejme 😉 V máji už ideme👰🤵). Naše deti im nevadia, priam naopak. Dokonca padla už aj veta: "Joj, vaše deti sú super. Aj ja chcem mať raz také deti." A podotýkam, že nejde o ojedinelú lastovičku (ešte máme aspon ďalšie dve😅). ALE! Máme aj inú skúsenosť...

Minule som s nimi bola u mamy a bol doma aj bratm. Boli sme tam niekoľko hodín a keď sme odišli, tak padla aj takáto veta: "Tvoje deti sú najlepšie antikoncepcia." (Pozn. Osobne poznám aj lepšiu, volá sa Nej*bať😁) Zaznelo z úst brata, nie manky, aby nedošlo k nedorozumeniu 😉.

Tak teraz neviem. Ako to je? 🤔 Vy ste (boli) ktorý tábor? Medzi nami... sama si nie som niekedy stopercentne istá🤫🤪

PS: UPOZORNENIE - tento príspevok treba brať s jednou dávkou humoru, po jedle a zapiť vodou. (Ja viem, že sa chápeme, to je len pre istotu😉) A nie... môj brat necíti voči mojim deťom nenávisť✌

avatar

Milujem deti. Chcem mať vlastné. A neskutočne milujem deti muzovej sestry. Ale po celom víkende strávenom spolu som si už tiež pár krát povedala či je to dobrý nápad 😀 ale vždy pri ďalšej návšteve ich ľúbim rovnako ak nie viac 🙂

28. jan 2020
avatar

Ja som od určitého veku vedela že deti urcite, 100% chcem a chcem ich vela (do určitého veku som tvrdila, že budem len dobrá teta 😂).. keď som mala tak 25 moje sestry mali malé deti a dávala som na ne keď sa dalo pozor, vždy ma to velmi bavilo.. ale niekedy boli také myšlienky "to fakt keď budem mať deti tak s nimi budem celé dni, stále? veď sa zblaznim😳" no už som 8rokov doma s vlastnými a snáď som sa ešte nezblaznila 😂

28. jan 2020
avatar

U nas je to tak isto haha aj my si tak s muzom hovoríme ked maly neposlucha zaprisahavame sa ze bude jedináčik a ked je dobrý ze o nom ani nevieme alebo vidime cudzie babo hned by sme sli do toho opäť. Kazdopadne ho milujeme najviac na svete ale obcas je to na vystrelenie sa do vesmíru 🎇🎆

28. jan 2020
avatar

Ja nerozlisujem ci deti alebo dospeli..tak ako mi nesadnu niektori dospeli, tak mi nesadnu niektore deti a naopak;) takze ja neviem vseobecne urcit ci su zmysel zivota(podla mna existuje vela zmyslov zivota, nie len mat dieta) alebo antikoncepcia.

28. jan 2020
avatar

Teraz som sa intenzívne a sebareflexne zamyslela... Moji dvaja synovia boli v časovom období prázdninujúceho predškoláka až postpubertála sporadicky hodení na krk jednej jedinej osobe - mojej sestre... Chalani sú už pekne dlho dospelí, sestra stále single... Hmmm.... Ale však to boli celkom dobré deti 😁😁

29. jan 2020