Rozhoduje sa medzi ex a mnou. Mám počkať?

Zodpovedané
24. sep 2023

Dobrý deň,

s priateľom sme boli spolu krátko, no neplánovane som otehotnela. Rozhodli sme sa pre umelé prerušenie tehotenstva. Ešte predtým sme sa rozišli, nakoľko on bol v kontakte so svojou ex a sám nevedel ako ďalej so mnou.

Po prerušení tehotenstva sme si akosi našli k sebe cestu, no to trvalo krátko. Zase sa objavila na obzore ex s tým, že sa rozišla s priateľom kvôli môjmu a vraj ho chce naspäť.

On mi tvrdil, že s ňou byť nechce a nebude, ale teraz je veľmi rozrušený a nevie čo a ako ďalej. Pred dvomi týždňami odišiel na mesiac pracovne do zahraničia a odvtedy nie je medzi nami žiadny kontakt. On to tak chcel. Vraj potrebuje byť sám a všetko si premyslieť. Odišiel však tak, že sme spolu, máme vzťah a tej povedal, že ostáva so mnou.

No mám pocit, že je s ňou v kontakte a mne povedal, že mám mu dať čas a počkať kým sa rozhodne. Cítim sa ako úplný hlupák. On sa so mnou zahráva ako chce.

Mám počkať?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš problém je zdá sa priateľ, ktorý nie je veľmi stály. Chvíľu je s Vami, chvíľu s ex a takto sa to mení podľa toho, s kým aktuálne má chuť a vôľu žiť a byť. Takto pobehuje od ex partnerky k Vám a naspäť, buď ako sa mu momentálne zažiada, alebo ako zavelí jeho bývalá. Ak tá aktuálne niekoho má, tak si ani nespomenie. Keď zistí, že by jej ex bol vo vzťahu spokojný, rozchádza sa s aktuálnym partnerom a vracia sa k ex.

Je možné, že Váš partner si aj uvedomuje, že ako s ním ex manipuluje, ale nič s tým nerobí, alebo nechce robiť. Len Vás predtým ako odíde ubezpečí, že spolu máte vzťah, preto máte na neho čakať. Čo je však vrchol drzosti z jeho strany je to, že nemáte čakať na to, kým sa vráti, ale na to, kým sa rozhodne, či sa vráti k Vám. A od odchodu o ňom nemáte žiadnu správu. Vaša otázka je, či máte na neho čakať, kým sa mu uráči ozvať.

Myslím, že odpoveď poznáte. Je úplne zrozumiteľná a jasná. Nie, netreba čakať. A už vôbec netreba čakať na to, kým sa on rozhodne.

Necháva si Vás ako poistku pre prípad, že by mu to nevyšlo s ex.

Na Vašom mieste by som mu urýchlene dala vedieť, že končíte, že k Vám už cesta po jeho príchode nevedie. Máte predsa svoju hrdosť a nikto s Vami nebude takto zametať. A dodržiavajte pravidlá:
- Ak volá, nedvíhať.
- Keď stojí pred dverami, neotvárať.
- Na sms neodpovedať.

A ak sa náhodou stane situácia, že on si „zázračným“ spôsobom uvedomí, že chce byť s Vami, poriadne si to rozmyslite. Lebo zdá sa, že u neho budete vždy na druhej koľaji.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online