Ako sa zbaviť strachu z nového vzťahu?

Zodpovedané
3. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom situácie môjho známeho.

Ako pomôcť mužovi, ktorého bývalá priateľka podviedla po dlhoročnom vzťahu?

Sú to už 2 - 3 roky odkedy sa to stalo a on sa bojí znova zamilovať. Bojí sa, že sa to zopakuje. Resp. že on zlyhá a nezaľúbi sa. Chce byť radšej sám, iba si užívať a mať vzťahy s výhodami.

Nechce navštíviť psychológa, lebo sa hanbí a ani to nikomu z rodiny povedať.

Ďakujem

Dobrý deň,

vopred sa ospravedlňujem, ale odpovede sa snažím adresovať priamo tomu, kto mi píše, ak sa samozrejme problém týka jeho.

Ak teda bude mať Váš známy záujem o môj názor, tak budem rada, keď mi napíše sám. Nemusí mať strach. Je to anonymné a tiež vôbec nemusí byť maximálne konkrétny, pre prípad, že by jeho problém mal niekto spoznať.

Ďakujem za pochopenie.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online