51-ročný manžel si fotil iné ženy, mňa už iba ignoruje. Ako ďalej?

Zodpovedané
14. sep 2023

Dobrý deň,

píšem Vám ohľadom svojho manželstva, lebo už fakt neviem ako ďalej. Som vydatá 21 rokov, máme 3 krásne a zdravé deti. Minulý rok som zistila, že mi manžel klame. Keď som ho konfrontovala, tak ma obvinil, že ho sledujem. Fotil ženy v TV, z časopisov. Mal cez 3000 fotiek. Povedal, že je to normálne a ja sa mám nechať liečiť.

Pochopila by som, keby to robil náš 21-ročný syn, ale nie 51-ročný manžel. Neskutočne ma to ponížilo a neviem zabudnúť. Neverím mu, no zároveň ho ľúbim. Všetko sa zmenilo, odmieta ma ako ženu. Keď ideme po ulici, tak sa otáča za inými ženami. Ospevuje susedu. Veľmi som schudla z toho trápenia. Pri výške 163 cm mám iba 44 kg. Predtým som mala 50 kg.

Vôbec sa ma nedotkne, neobjíme, nepobozká. Nechcem sa rozviesť, ale tento vzťah ma ubíja a veľmi mi ubližuje.

Čo ďalej robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

zdá sa, že Váš manžel má prehnaný záujem o opačné pohlavie. Prejavuje sa to tým, že si ženy fotí. Keby si fotil reálne ženy, ktoré stretne, tak v poriadku. Ale to, že si fotí aj ženy z novín a časopisov je minimálne zaujímavé.

Myslím si, že aj keď Váš manžel tvrdí, že je to v poriadku, tak ja by som si veľmi netrúfala hodnotiť jeho psychický stav. Skôr by som v tomto prípade kontaktovala sexuológa, prípadne psychiatra.

Čo sa týka Vás, vôbec o Vás nejaví záujem, nedotkne sa Vás, nepohladí, nepobozká. A k tomu samozrejme fotky cudzích žien a jeho chválenie a obdivovanie cudzích žien. Neviem aké máte zázemie, ale najradšej by som Vám odporučila utekať od neho čo najďalej. Takto sa nespráva manžel, ktorý svoju ženu miluje a ak už nie to, tak aspoň rešpektuje a akceptuje.

U Vás mám pocit ako keby sa Vás snažil ponížiť tým, že každá, aj tá cudzia žena mu je bližšia ako tá jeho. Dôvod zrejme existuje, len sa k nemu tak jednoducho nedostaneme.

Preto by bolo dobré, ukázať mu, že sa úplne nepoddáte jeho podpichovaniu a pozbierať zbytky síl na akciu.
A aká akcia by to mala byť? Buď otvorený rozhovor, alebo návšteva poradne. Prípadne odchod od neho. Všetko záleží len na Vás.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online