Na koľko rokov by išiel nevlastný brat do basy, keby neplatil výživné?

Zodpovedané
12. sep 2023

Dobrý deň,

mám nevlastného brata, ktorému prišiel papier na výkon trestu 6 mesiacov s tým, že má skúšobnú dobu 2 roky. Je to kvôli výživnému. Má to takto prvýkrát.

Koľko rokov by dostal, keď by mal výkon trestu 6 mesiacov s tým, že má 2 roky skúšobnú dobu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by počas skúšobnej doby porušil jej podmienky, išiel by do výkonu trestu na 6 mesiacov. Podmienka by sa mu tzv. premenila na trest.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz