Mal by ex platiť výživné pri striedavej starostlivosti, keď má 3x vyšší plat ako ja?

Zodpovedané
22. jún 2023

Dobrý deň,

s manželom sme sa rozviedli a 10-ročného syna máme v striedavej starostlivosti. Súd neurčil výživné. Bývalý manžel má 3x vyšší plat ako ja.

Nemal by platiť výživné?

Zatiaľ si delíme náklady na polovicu.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v prípade, že má bývalý manžel podstatne vyšší príjem ako vy, mal by Vám hradiť výživné, nakoľko dieťa má právo podieľať sa na životnej úrovni rodičov.

Dieťa by malo mať teda u obidvoch rodičov rovnakú životnú úroveň.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz