Viete mi na základe RTG snímky povedať, na ktorom zube mám kaz?

Zodpovedané
29. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Vpravo hore ma bolí zub, ale neviem ktorý. Bola som na RTG a k zubárke som objednaná až o mesiac.

Viete mi povedať na základe RTG snímky, či tam je nejaký kaz?

Ďakujem

Dobrý deň,

snímka, ktorú ste mi zaslali, sa na stránke Modrého koníka zobrazí len v nízkom rozlíšení, nemôžem si ju nijak zväčšiť ani upravovať a preto mi nie je umožnené náležite ju zhodnotiť. Navyše, snímka je orezaná a nezobrazuje značenie strán, takže môžem len hádať, ktorá je vaša pravá a ktorá ľavá strana.

Z toho, čo je na snímke vidieť, sa mi nezdajú výplne na prvej stoličke hore na snímke vľavo a ešte horšie je na tom výplň na druhej stoličke hore na snímke vpravo, vedľa ktorej vám môže problémy spôsobovať aj zub múdrosti.

OPG snímku treba doručiť indikujúcej zubnej lekárke a s ňou ju aj konzultovať. Na určenie diagnózy existuje štandardný postup, ktorý zahŕňa predovšetkým samotné vyšetrenie v zubolekárskom kresle, odobranie anamnézy (otázky ohľadom vášho zdravia a prípadných problémov, s ktorými k zubnému lekárovi prichádzate) a iné pomocné vyšetrenia.

V on-line poradni sa žiaľ určiť diagnóza nedá.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská