Má význam používanie ústnej sprchy?

Zodpovedané
1. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť. Má podľa vás význam používať ústnu sprchu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pocit čistoty po použití ústnej sprchy, tiež známej ako irigátor, je veľmi príjemný.

Ide o zariadenie na čistenie zubov prúdom vody, čím odstránite zvyšky potravy z medzizubných priestorov a premasírujete ďasná. Môžete tak znížiť počet baktérií pod úrovňou ďasna, čím sa znižuje krvácanie a predchádza sa ochoreniam ďasien. Vo všeobecnosti sa však ústna sprcha nepovažuje za náhradu kefky a medzizubnej nite, nakoľko neodstraňuje (alebo skôr neodplavuje) zo zubov všetok bakteriálny povlak.

Zubná niť sa stále považuje za najúčinnejší nástroj na čistenie tesných medzizubných priestorov, nakoľko s ňou dokážete mechanicky zotrieť bakteriálny povlak z celej bočnej plôšky zuba.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská