Je toto správna zubná pasta na fľaky na zúbkoch?

Zodpovedané
3. júl 2020

Dobrý deň,

v histórii poradne ste odporúčali používať pri čistení zúbkov bábätiek zubnú pastu Tooth Mousse. Môj 18 mesačný syn má na predných zuboch biele fľaky.

Mali ste na mysli túto pastu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, mala som na mysli krém GC Tooth Mousse (v rôznych príchutiach), ktorý neobsahuje fluoridy a preto je vhodný aj pre deti, prakticky od prvého zúbka.

Je na báze kazeínu, čo je mliečna bielkovina, ktorá sa nalepí na povrch zubu a je schopná viazať k sebe minerálne látky.

Pre použitie je dôležité, aby syn nemal alergiu alebo intoleranciu na mlieko.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská