Som tehotná a asi ma bolí oblička. Mám ísť k lekárovi?

Zodpovedané
21. júl 2019

Dobrý deň,

som v 19. týždni, mám 36 rokov a nikdy som nemala urologické ťažkosti. V posledných 2 dňoch ma dosť intenzívne pobolieva pravá strana chrbta. Keď som si ľahla, vždy to ustúpilo. Predpokladala som, že to môže byť bábätkom. Na poslednej poradni mi gynekológ povedal, že plod je vzadu.

Dnes som sa viac sledovala a bolesť je vyššie, asi v miestach, kde sa nachádzajú ľadviny. Teda pravá ľadvina.

Mám ísť k obvodnému lekárovi?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

aby sa mohol vylúčiť problém s obličkou, eventuálne urologické obtiaže, tak je potrebné vyšetrenie u lekára, kedy sa aspoň vyšetrí močový sediment. Lekár sa na základe výsledku z moču a fyzikálneho vyšetrenia rozhodne, či sú potrebné ešte ďalšie vyšetrenia.

Pri zápale obličky sú prítomné silné bolesti v danej obličke, pacienti majú zvyčajne vysoké horúčky a zimnicu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková