Prečo sa mi robia fľaky na nohách?

Zodpovedané
26. okt 2021

Dobrý deň,

po nohách sa mi urobili takéto fľaky. Keď si holím nohy, tak mi vždy sčervenajú a svrbia.

Ide o alergickú reakciu?

Mám problém aj s menštruáciou a cca 1,5 mesiaca som špinila.

Môže to spolu súvisieť?

Môžem mať málo železa pri strate krvi?

Rodina vraví, že z námahy to je. Začala som viac zaťažovať nohy (schody, beh). Nemám to nikde na tele, len na nohách - na stehnách a lýtkach. Niektoré sú tmavšie, iné úplne svetlé. Niekde mám len červené bodky.

Mám ísť ku kožnej lekárke, alebo stačí obvodnej na odber krvi?

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr si myslím, že by ste mali kontaktovať dermatológa. On následne v rámci diagnostického postupu rozhodne o tom, aké odbery treba odobrať.

Teraz sa nedá jednoznačne povedať, či ide o alergickú reakciu. Zatiaľ by ste mohli vyskúšať lieky proti alergii.

Nemyslím si, že toto Vám spôsobuje šport.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková