Prečo mi vyšetrenia nezistili príčinu absencie draslíka a magnézia?

Zodpovedané
1. jan 2023

Dobrý deň,

stále mám málo draslíka a magnézia, aj keď ich pravidelne denne dopĺňam. Absolvovala som kardiologické i endokrinologické vyšetrenie a aj sono obličiek.

Prečo žiadne z týchto vyšetrení nepreukázalo príčinu tohto nedostatku?

Ďakujem

Dobrý deň,

okrem vyššie spomenutých vyšetrení je vhodné kotaktovať nefrológa.

Draslík je minerál, ktorý je v tele veľmi potrebný. Takto sa nedá jednoznačne povedať príčina, keďže nevidím doterajšie výsledky. Je potrebné podrobne vedieť celú anamnézu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková