Prečo mávam opakované horúčky?

Zodpovedané
16. máj 2022

Dobrý deň,

v januári som porodila svojho druhého syna. Približne raz do týždňa som mala počas noci zimnicu, silnú bolesť svalov a teplotu aj do 39ºC. Počas dňa ostala len bolesť svalov a ďalší deň už nič. Myslela som, že je to v šestonedelí bežné.

Syn má už pomaly 4 mesiace a opäť sa mi to vrátilo. Túto noc asi po mesiaci. A opäť teplota do 39ºC, bolesť tela, triaška, ťažšie sa mi dýcha. Doobeda teplota už nebola, opäť mi len ostala bolesť svalov. Ak si urobím test na Covid, vždy je negatívny. Viackrát som bola na PCR a nič.

Čo mi môže byť?

Je to z únavy?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa u Vás objavujú takéto stavy, tak je potrebné ísť k Vášmu lekárovi a urobiť základné krvné testy.

Môže ísť o skrytú infekciu, zápalový proces v tele. Bez vyšetrenia a výsledkov sa nedá určiť presne diagnóza.

Pri únave nebýva zvýšená telesná teplota.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková