Prečo mám zášklby v ľavej ruke?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

začalo ma šklbať v ľavej ruke v okolí lakťa hore. Akoby v strede ruky. Je to nepríjemné a dosť intenzívne.

Užívam Magnerot, Nebilet, Rupafin, Fullhale. Prsty mi netŕpnu.

Čo mi môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri uvedených ťažkostiach môže ísť o dráždenie nervu, ktorý prechádza danou oblasťou.

Nerv môže byť podráždený poškodenými okolitými štruktúrami, napr. poškodený kĺb, opuchnuté šľachy alebo poškodené krčné stavce.

V tom prípade by bolo vhodné neurologické vyšetrenie. Z liekov sa podávajú lieky na tlmenie bolesti a zápalu, lokálne si môžete aplikovať masti tlmiace bolesť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková