Prečo mám bolesť rebier?

Zodpovedané
5. jan 2021

Dobrý deň,

pred dvoma mesiacmi som pociťovala dlhodobý stres a odvtedy mám stále problémy s trávením. Buď ma pichá pri pupku, alebo ma bolia rebrá. Dokonca aj na dotyk. Niekedy ma nebolí vôbec nič.

Bolí ma aj na pravej strane. Myslela som, že to bude žlčník, ale sono a krv boli v poriadku. Tak isto stolica a moč boli v poriadku. Už sa cítim ako hypochonder.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Je to zo psychicky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte laboratórne testy a sono brucha v poriadku, tak pravdepodobne pôjde o ortopedický problém, môže ísť o tzv. interkostálnu neuralgiu.

Pri tomto probléme je vhodné užívať vitamíny skupiny B, najvhodnejšia je Milgamma alebo Revitanerv.

Ďalej sa podávajú lieky proti bolesti a zápalu. Na určenie diagnózy je však potrebné ortopedické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková