Obnovujúci sa zápal močových ciest a opakovaná baktéria E.coli. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
23. aug 2020

Dobrý deň,

neustále sa mi vracia zápal močových ciest, v moči mám baktériu E. coli. Pani gynekologička mi predpísala 3x antibiotiká Zinnat. Mám taký pocit, že mi zaberú len na chvíľu a potom sa mi zápal ešte zhorší.

Som už bezradná. Dodržiavam hygienu, pitný režim, pijem urologické čaje. Žiadne pálenie a ani časté močenie nepociťujem. Pri odbere dodržiavam presné postupy - nechytám vrchnák zo skúmavky, vždy dám stredný prúd moču. Vo výsledkoch mi vždy vyjde nález a to 10/7, 10/5.

Môže ísť o chronickú cysticídu?

Pred tehotenstvom som takéto problémy nemala. Aktuálne som v 30. týždni Veľmi sa bojím o bábätko, keďže užívam antibiotiká.

Čo by ma zbavilo tej odpornej baktérie?

Ďakujem

Dobrý deň,

u pacientov s častým zápalom močových ciest sa odporúča užívať preparáty, ktoré obsahujú tzv.lyzát E.coli, avšak v tehotenstve nemôžete užívať každý takýto preparát.

Z voľnopredajných produktov je pre Vás vhodné užívať Blokurimu. Diagnostika chronickej cystitídy spadá pod špecialistov a to nefrológ a urológ.

Preto by ste mali po pôrode absolvovať vyšetrenia u uvedených špecialistov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková