Mohla som sa nakaziť listeriózou z prosciutta?

Zodpovedané
19. apr 2021

Dobrý deň,

som v 10. týždni a asi pred dvomi dňami som zjedla asi 4 plátky prosciutta. Neuvedomila som si, že by som sa mohla nakaziť listeriózou. K lekárovi idem na prehliadku až o dva týždne.

Mala by som ísť ešte predtým na odber krvi kvôli možnej nákaze?

Ak sa mi neprejavia príznaky listeriózy v tehotenstve, môže sa stat, že ju aj napriek tomu mám?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nebudete mat žiadne prejavy, tak to netreba riešiť. Listerióza sa vyskytuje veľmi zriedkavo.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková