Mám osteoporózu a zníženú funkciu štítnej žľazy. Je potrebná liečba?

Zodpovedané
10. máj 2019

Dobrý deň,

mám po 50tke a už 7 rokov mám menopauzu. Hormóny sú nízke, mám osteoporózu a vraj zníženú funkciu štítnej žľazy. Ťažko prehĺtam a pocitovo mi tam niečo zavadzia.

Nohy mám opuchnuté od členkov hore.

Je potrebná liečba?

Ďakujem

Dobrý deň,

v obidvoch prípadoch sa liečba indikuje na základe laboratórnych výsledkov.

Pri zníženej funkcii sa podávajú pacientom hormóny štítnej žľazy, liečbu však indikuje endokrinológ.

Liečba osteoporózy patrí do rúk ortopéda alebo reumatológa.

Ťažkosti, ktoré popisujete môžu súvisieť so zníženou funkciou štítnej žľazy, preto by bolo vhodné skontrolovať hladiny hormónov štítnej žľazy a doplniť sonografické vyšetrenie štítnej žľazy u Vášho endokrinológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková