Mám nárok na čiastočný invalidný dôchodok, keď mi bola diagnostikovaná 80%-ná strata sluchu?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom možnosti nároku na čiastočný invalidný dôchodok. Bola mi diagnostikovaná 80%-ná strata sluchu na obidvoch ušiach. Mám časté bolesti uší a aj rôzne zápaly.

Mám s mojou diagnózou nárok na čiastočný invalidný dôchodok?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte diagnostikovanú nedoslýchavosť 80%, tak nárok na invaliditu je 34 - 45%. Na čiastočný invalidný dôchodok potrebujete minimálne 45%. Je potrebné konzultovať s Vaším lekárom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková