Má tŕpnutie na hlave súvislosť s chrbticou?

Zodpovedané
17. mar 2021

Dobrý deň,

posledné 2 dni mi tŕpne na ľavej strane hlavy nad uchom. Riešil som posledný mesiac problém s krčnou chrbticou, tú mám už relatívne pouvoľňovanú, ale stále som celkom stuhnutý v oblasti šije.

Mám pocit, že sa mi teraz ozýva aj hrudná chrbtica.

Môže mať takéto 2 - 3 dňové neustále tŕpnutie hlavy súvis s chrbticou?

Alebo môže to byť psychosomatické?

Som hypochonder, čoskoro absolvujem prvú návštevu psychoterapeuta tak neviem k čomu to priradiť. MR mozgu som mal pred polrokom úplne čisté bez nálezu a neurologička mi povedala, že takéto tŕpnutie nie je dôvod na opakované MR mozgu po polroku. MR chrbtice mám cca o 2 týždne. Aktuálne užívam magne b6 a omega 3 rybí olej. Mám doma aj revitanerv, ale vraj magne b6 je lepšia.

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedené ťažkosti môžu byť spôsobené krčnou chrbticou a takéto bolesti môžu trvať aj dlhšiu dobu.

Na druhej strane príčinou môže byť aj psychosomatika.

Vhodné je dlhodobé užívanie magnézia. Avšak pri nízkom krvnom tlaku treba byť opatrný, pretože Magnézium znižuje krvný tlak.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková