Kde hľadať zdroj mojej 9 mesiacov pretrvávajúcej únavy ?

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý deň,

lekár mi na boréliu predpísal Doxyhexal, ale lekárka na infektológii tvrdí, že by ma na boréliu neliečila, pretože je to podľa nej falošná pozitivita. Mám tieto lieky užívať 20 dní a 2 druhy probiotík ráno a večer. Môj problém je veľmi veľká únava, nevýkonnosť a celková slabosť. Trvá to už 9 mesiacov. Všetky vyšetrenia ako RTG pľúc, sono brucha, štítna žľaza či srdce mám v poriadku. Vyšla mi ale pozitívna borélia aj reaktivácia EBV. Mám 25 rokov, žiadne ochorenia, alergie ani operácie.Tieto problémy nastali asi 5-6 mesiacov po covide. Dovtedy som sa mala dobre, športovala som.

Medzitým som bola ešte chorá, mala som veľmi silnú nádchu so zvýšenou teplotou. Počas tých 9 mesiacov som sa cítila aj lepšie, ale vždy mi to zhoršila choroba. Bola som chorá takmer celý november, (zvýšená teplota, bolesť hrdla, hlieny, sople a silný suchý kašeľ). Prešli pomaly 3 mesiace mám sa lepšie, ale stále som PN. Pohyb pomaly tolerujem, únava pretrváva, aj keď už nie je taká silná ako po chorobe v januári.

Čo by ste mi poradili?

V prípade, že by som mala napr. pľúcne chlamýdie, mykoplazmy a podobne, je na tieto ochorenia vhodný spomínaný Doxyhexal?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste mali chlamýdie a mykoplazmy, tak Doxyhexal je vhodný liek na tieto ochorenia.

Pokiaľ máte všetky vyšetrenia v poriadku, tak skúste si kúpiť výživový doplnok Vitango.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková