Je úbytok červených krviniek z toho, že som chorá a brala som antibiotiká?

Zodpovedané
10. mar 2020

Dobrý deň,

už 2 mesiace kašlem a stále si to doma posúvame. V januári som brala na kašeľ Klacid a teraz 2 balenia za sebou Zinnat.

V dobe užívania mi doktorka zobrala krv a aj preventívne na chlamýdie. Všetko mám ok, len mám vraj menej červených krviniek.

Nemám potuchy z čoho, nikdy som nemala s tým problém.

Je úbytok červených krviniek z toho, že som chorá a brala som antibiotiká?

Môže s tým súvisieť aj to, že beriem Euthyrox a nie som stále po pôrode nastavená?

Štítna žľaza mi stále pracuje pomaly.

Ďakujem

Dobrý deň,

anémia by nemala byť spôsobená hypotyreózou. Z jedného odberu krvi sa nedá určiť diagnóza.

Dôležité je skontrolovať krvný obraz o mesiac, pretože u žien dochádza často po silnej menštruácii k poklesu červených krviniek. Bežne respiračné ochorenia by nemali spôsobiť anémiu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková