Je nutkanie na stolicu a prímes krvi dôsledkom kampylobakteriózy?

Zodpovedané
7. máj 2021

Dobrý deň,

asi pred dvoma týždňami u mňa vypukla kampylobakterióza. Užívala som antibiotiká a už sa cítim celkovo dobre. Príznaky ustúpili vrátane hnačky. Avšak stále mam bolestivé nutkanie na stolicu aj niekoľkokrát za deň s občasnou prímesou krvi.

Patrí to ešte k tomuto odznievaniu ochorenia, alebo mám hľadať príčinu inde?

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto ťažkosti môžu súvisieť s kampylobaktériózou.

Ak však Vaše ťažkosti budú pretrvávať, tak si myslím, že by ste mali hľadať príčinu niekde inde, preto by ste sa mali poradiť s Vašim lekárom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková