Do akej miery je vážna moja diagnóza?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

ešte v novembri som absolvoval MR chrbtice so záverom: V SAG rovine zobrazený rozsah od C0 po Th3/4, napriamená C lordóza (v polohe ľahu), kostný spinálny kanál primárny primeranej šírky, paravertebrálne mäkké tkaniva bez štruktúrnych zmien, premostnujúce ventrálne osteofyty C5/6, v segmente C5/C6 osteochondróza so zúženým interverbrálnym priestorom, zmeny signálu na krycích plôškach charakteru modic C 2 asymetrický, osteofytovo platničkový komplex s dvoma maximammi foraminálne a preforaminálne vpravo a paramediálne až forminálne vľavo, s presávanim cca 4 mm, s tlakom na durálny vak,s tesným kontaktom na miechu, bez zvýšenia signálu v priľahlej mieche. V ostatných vyšetrených segmentoch diskrétny buiging diskov do 2 mm bez zrejmých známok útlaku spinálnych štruktúr, neuroframiná voľné.

ZÁVER: vyšetrenie limitované pohybovými artefaktmi, napriamená C lordóza, osteochondróza C5/C6 modic ll, asymetrický osteofytovo-platničkový komplex C5/C6 s dvoma maximami foraminálne a preforaminálne vpravo a paramediálne až forminálne vľavo, s tlakom na durálny vak, s tesným kontaktom na miechu, bez zrejmých známok myelopatie, pokiaľ možno hodnotiť.

Mám bolesti v ľavej časti hlavy, vystreľujú až do ľavej ruky a ramena, nepríjemné bolesti cítim aj okolo oka a pery. Lekár mi k výsledkom veľa nepovedal, takže neviem, do akej miery je moja diagnóza vážna.

Môžete mi laicky vysvetliť, že aký je záver môjho vyšetrenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

nález na MR krčnej chrbtice nie je závažný, pretože nedochádza k útlaku okolitých nervov. Na krčnej chrbtici máte výrastky, medzistavcové platničky sú v poriadku.

Dôležitá je vo Vašom prípade rehabilitácia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková