Čo znamenajú tieto výsledky z RTG vyšetrenia?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

mama má stanovený termín vyšetrenia na pľúcnom, ale bude to trvať ešte týždeň. Má suchý kašeľ, kvôli suchému hrdlu na pravej strane, už asi 8 týždňov. Kašeľ ustúpil po liečbe antibiotikami, ale vrátil sa do dvoch týždňov. Vo výsledkoch z RTG vyšetrenia som sa dočítala, že jej zistili sýte zatienenie v oblasti vnútorného pravého FC uhla, veľkosť 41x54 mm + bilaterálne zmnožená BVK.

Čo znamenajú tieto výsledky?

Môže to byť aj niečo menej vážne ako rakovina pľúc?

Ďakujem

Dobrý deň,

zo snímku sa nedá určiť o čo presne ide, je potrebné to doriešiť.

Pneumológ pravdepodobne odporučí CT pľúc.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková