Čo znamenajú moje výsledky z MRI?

Zodpovedané
13. jún 2022

Dobrý deň,

podstúpil som MRI.

V T 1 w je prostata homogénna, bez hemoragických zmien. V PZ, kt. je difúzne redukovaná sa definujú pruhovitéhyposignálne zmeny a splývajúce hyposignálne zmeny obojstranne. V DWI bez nálezu suspekného ložiska, zachytené len jedno drobné ložisko v PZ pm vpravo s ľahko zvýraznenou hypersignálnou charakteristikou v DWI bez signifikantného pokleus Si v ADC mape. Nález zodpovedá PI-RADS III lézii. V TZ p vľavo v apikálnej časti sa definuje heterogénna lézia v T 2 w, dosahuje veľkosti 7 mm, ľahko hyperintenzná v DWI vo vysokých b hodnotách, s ľahkou hyposignálnou charakteristikou v ADC mape, nález zodpovedá PI-RADS III lézii. V TZ zachytené krivky z viacerých miest v DCE bez suspicia, typ kriviek I. Extraprostatická extenzia nezachytená.
Vesicuale seminales sú bez nálezu infiltratívnych zmien primerane hypersignálne v T 2 w, m.
mechúr s primeranou stenou, bez známok endoluminálnej proliferácie. Zadná stena ľahko
elevovaná na podklade hypertrofie bázy prostaty.

Viete mi vysvetliť moje výsledky?

Je to niečo vážne?

Ďakujem

Dobrý deň,

MR vyšetrenie prostaty bolo realizované pravdepodobne pre pozitívnu histológiu. V prostate sú podľa MR prítomné drobné ložiská, ktoré súvisia so zmenami, ktoré sa objavujú pri karcinóme prostaty.

Keďže nepoznám Vašu anamnézu a prechádzajúce vyšetrenia, tak sa nemôžem objektívne vyjadriť k otázke.

Pi-rads 3 už svedčí o suspektnej rakovine prostaty.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková