Čo spôsobuje svrbenie pokožky?

Zodpovedané
23. sep 2019

Dobrý deň,

v marci sme boli na dovolenke v Thajsku. Odvtedy, čo sme sa vrátili ma strašne svrbí pokožka, a to hlavne ruky a nohy. Kožný lekár mi urobil odbery a stolicu. Výsledky boli v poriadku. Predpísal Cezeru a Locoud krém. To zabralo pokiaľ som to brala.

V júli som bola u alergológa a urobil mi kožné testy a testoval krv. Všetko bolo v poriadku. Dostala som Vermox na parazity a nezabral. Dostala som lieky Prednison, Rupafin. Ten zabral, ale len počas užívania. Hneď ako ho vysadím, tak sa hlási svrbenie.

4 roky ma bolia svaly.

Čo spôsobuje svrbenie?

Na aké vyšetrenie sa mám objednať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

svrbenie má mnoho príčin, často je príčina idiopatická. To znamená, že príčina sa nedá určiť.

V niektorých prípadoch ide o prechodné obdobie a svrbenie spontánne prestane.

Myslím si, že máte urobené vyšetrenia, ktoré je potrebné urobiť pri tejto diagnóze. Odporučila by som pokračovať v užívaní Rupafinu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková