Čo prezradila magnetická rezonancia o mojej migréne s aurou?

Zodpovedané
30. mar 2023

Dobrý deň,

z magnetickej rezonancie, ktorú som podstúpila kvôli bolestiam hlavy s aurou, mám nasledovné výsledky:

MR vyšetrenie mozgu bez akútnej ischémie, hemorhagie, či expanz. prejavov, intrakraniálne ojedinele nešpecifické drobné fok. sign. zmeny bielej hmoty bilat. - dif. dg. FASI/UBO, Empty Stella, cysta ľavej Max. dutiny.

Očné vyšetrenie mám v poriadku, čakám na hematologické vyšetrenie.

Mohli by ste, prosím, napísať Váš názor na tieto výsledky?

Je sa čoho obávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nález na mozgu je v poriadku. Ojedinele sa našli drobné prejasnenia, ktoré však nesvedčia pre žiadne ochorenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková