Ako sa chirurgicky odstraňuje Bercov vred?

Zodpovedané
12. okt 2021

Dobrý deň,

moja sestra má 43 rokov a má Bercov vred. Žije v zahraničí a odporučili jej operáciu. Žiadne krémy a ani spreje jej nepomáhajú. Už to má dlhšie a má aj bolesti.

Ako sa to chirurgicky odstraňuje?

Je to pálenie žíl?

Je tento chirurgický zákrok bezpečný?

Čo bude nasledovať po operácii?

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto vredy môžu vzniknúť u ľudí, ktorí majú kŕčové žily. Samotný vred sa sám o sebe neoperuje, preto si myslím, že skôr pôjde o operáciu kŕčových žíl. Nejde o náročný chirurgicky zákrok a rekonvalescencia by nemala trvať dlhšie ako 3 - 4 týždne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková