Ako by som sa mohla bezpečne ochrániť pred škôlkarskými vírusmi?

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý deň,

dcéra začala od septembra chodiť do škôlky. Každý druhý týždeň je sopľavá, chorá, vždy niečo donesie. A ja sa zároveň hneď nakazím od nej. Obe užívame vitamíny C, D, zinok, Sunvital, Hliváček a ja ešte navyše brusnicovú šťavu a hlivu. Ale aj tak sa to nezlepšuje. Mám v pláne otehotnieť, ale v takomto stave to nechcem opäť riskovať, lebo len pred mesiacom som potratila a možno to malo súvis s chorobou, ktorú som vtedy prekonala aj s horúčkami.

Bola som aj na stere, nič mi nenašli, v októbri mi bral krv, všetko vrátane CRP aj ASLO bolo v poriadku. Cítim sa aj dlhodobejšie zoslabnutá.

Ako by som sa mohla bezpečne ochrániť pred škôlkarskými vírusmi?

Ďakujem

Dobrý deň,
pokiaľ Vám dieťa začalo chodiť do škôlky, tak ako dieťa si buduje imunitu, tak aj Vaše telo si buduje imunitu voči škôlkárskym vírusom, približne rok trvá, kým si telo vybuduje imunitu.
Z voľne predajných produktov môžete vyskúšať Imunoglukán, Echinaceu.
Váš lekár môže zvážiť predpis Bronchovaxomu, avšak je potrebné ísť k nemu na vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková