Aké príznaky by som mala, keby mám nádor na mozgu?

Zodpovedané
19. nov 2019

Dobrý deň,

som mama 3 malých detí a v poslednom čase si pripadám ako blázon. Stále myslím na nejaké choroby, som vyčerpaná, všetko chcem mať tip top, plus starostlivosť o deti. Je toho na mňa veľa.

V poslednom čase sa mi stáva, že sa mi ťažko dýcha. Ako keby som mala čosi položené na hrudi. Potom mi začne búšiť srdce, mám zvláštny pocit na jazyku, točí sa mi hlava, zaleje má horúčava a mám pocit, že odpadnem. Stačí, keď si ľahnem, alebo sa napijem a prejde to. Stáva sa mi to aj v obchode, v kostole. Mávam svalové zášklby v kľude a po nasadení magnézia je to lepšie. Zle sa mi pozerá a mám pocit, že už som blázon.

Mám problémy so štítnou žľazou, alebo mám tetániu či psychické problémy?

Najviac sa bojím nádoru na mozgu.

Aké príznaky by som mala, keby mám nádor na mozgu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nádory mozgu majú veľmi rôzne prejavy, záleží od lokalizácie nádoru, teda sa môžu prejaviť napr. tŕpnutím končatiny, epileptickými záchvatmi, odpadávaním, poruchou zraku alebo sluchu a ďalšími inými príznakmi.

Podľa prejavov, ktoré ste uviedli si myslím, že u Vás pôjde najskôr o tetániu alebo úzkosť.

Odporučila by som pokračovať v užívaní Magnézia. Ak by stále pretrvávali pocity, že Vás niečo tlači na hrudi, tak by ste mali vyhľadať Vášho lekára, pretože v tomto prípade sa môžu vyskúšať lieky na úzkosť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková